idecad için ekrankartı tavsiyesi

nalmes

Yeni Üye
arkadaşlar sadece kullanmış olanlar cevap versin
quadro 2000 mi yoksa gtx 660 mı . aralarında ide için nasıl bir fark olur. çok fark olmayacaksa normal kart almayı düüşünüyorum. fark olacaksa quadro 2000

Mimari amaçlı mı kullanacaksınız? Statikte çok büyük projeler haricinde (30+ kat gibi) önemli bir fark görmezsiniz, mimaride ise kullanılan tefriş/ağaç kütüphaneleri/arazi modelleme yoğunluğuna göre quadro biraz daha hızlı olabilir.
Bizim yaptığımız testlerde quadro 4000, gtx 660'a göre daha akıcı bir çalışma imkanı sundu. Ancak quadro 2000 ile programı test etmedik.
Öte yandan gtx 660 yerine bir ATI kart (7770 ve üstü) düşünebilirsiniz, malesef nVidia GTX6.. serisinde CAD amaçlı kullanımın önüne geçip quadro satmak için oyun kartlarının CAD programlarının kullandığı özelliklerini suni olarak yavaşlattı.

Admin":vwkk7nvm' Alıntı:
Mimari amaçlı mı kullanacaksınız? Statikte çok büyük projeler haricinde (30+ kat gibi) önemli bir fark görmezsiniz, mimaride ise kullanılan tefriş/ağaç kütüphaneleri/arazi modelleme yoğunluğuna göre quadro biraz daha hızlı olabilir.
Bizim yaptığımız testlerde quadro 4000, gtx 660'a göre daha akıcı bir çalışma imkanı sundu. Ancak quadro 2000 ile programı test etmedik.
Öte yandan gtx 660 yerine bir ATI kart (7770 ve üstü) düşünebilirsiniz, malesef nVidia GTX6.. serisinde CAD amaçlı kullanımın önüne geçip quadro satmak için oyun kartlarının CAD programlarının kullandığı özelliklerini suni olarak yavaşlattı.
evetde ben ati kartların cizim programları için daha yavaş olduğunu okumuştum openGL olayından dolayı nvidia kartlar opengl de daha başarılı diye biliyorum. peki 580 570 hatta 580 680 gibi kartlar içinde aynı durum geçerlimi?

Evet 5XX serisi kartlar da eskisi kadar CAD amaçlı olarak başarılı değil (yavaşlatılmış). Ancak bu yavaşlatma geforce 6XX serisinde iyice fazla oldu. 5XX serisi nisbeten daha iyi.
Önceki senelerde ATI'nin OpenGL desteği kötü idi, ancak son 3-4 senedir çıkan yeni seri kartlarda biraz daha iyileştirdiler.

sizin veya herhangi birinin bir karşılaştırması oldumu. yani quaro veya 69xx serisi yada 5xxx lerile falan. fiyat performans acısındanyeterli olurmu normal ekran kartları
yada gtx 480 nasıl olur?

Geri