idecad çiroz adeti hakkında

civil27_30

Yeni Üye
mrhb arkadaşlar idecad forumu zaman buldukça takip etmeye çalışıyorum benimde siz üstadlara biz sorum olacaktı idecad te herhangi bir yapı analizi yaptığımızda çiroz sayını çok abartı veriyor ya acaba çiroz sayısını nasıl azaltabilriz bunun için ne yapabilriz. örneğin bir kolonda çiroz adeti eni 240 tane falan veriyor bu sayı çok fazla bunun gibi bir çok örnek verebilirim sizlere dilen arkadaşlar acaba bunun bir çaresi varmı aciil cevaab saygılarımlaa

anlıyorum sizi levent bey aynı projeyi başka bir statik programında çözdüğümüzde aynı kolon aynı ebatt aynıprojeyi ama çiroz adeti çok daha az veriyor idecad ten artı levent bey çiroz adetini azaltabilecek bir yöntem varmı çunku uygulamada sıkıntılar yaşıyoruzz saygılarımla

civil27_30":2j39apg0' Alıntı:
anlıyorum sizi levent bey aynı projeyi başka bir statik programında çözdüğümüzde aynı kolon aynı ebatt aynıprojeyi ama çiroz adeti çok daha az veriyor idecad ten artı levent bey çiroz adetini azaltabilecek bir yöntem var mı çunku uygulamada sıkıntılar yaşıyoruzz saygılarımla
İlgili yönetmelik maddeleri uygulandığı için çiroz sayısını azaltmanın özel bir yöntemi yok. Çiroz adedini etkileyen en önemli faktör etriye aralığıdır. Kolon etriye aralıkları ne kadar fazla ise çiroz sayısı bu oranda azalır.

İyi çalışmalar

levent bey etriye aralığı ne kadar fazla ise o kadar az mı çiroz atıyor yoksa bir yazım yanlışı mı var yazdıklarınızda

civil27_30":23o2stcs' Alıntı:
levent bey etriye aralığı ne kadar fazla ise o kadar az mı çiroz atıyor yoksa bir yazım yanlışı mı var yazdıklarınızda
Yazım yanlışı yok. Etriye aralığı arttığında etriye sayısı ve buna bağlı olarak çiroz sayısı azalır. İlgili yönetmelik maddelerini inceleyebilirsiniz. Anlaşılmayan bir nokta olursa telefonla iletişime de geçebilirsiniz.

Geri