Genel proje incelemesi

aykutkeskin12

Yeni Üye
MERHABALAR İLK PROJEM OLACAK FORUMDA Kİ ARKADAŞLARDAN PROJEYİ BAKIP EKSİK KISIMLARI SÖYLEMENİZİ RİCA EDİYORUM.
1-RESİMDE GÖSTERİLEN KİRİŞ BAĞLANTISI BİR SORUN TEŞKİL EDİYORMU BEN DÜZELTEMEDİM
2-MERDİVEN ALANINI PLAK DÖŞEME ATTTIM DAHA SONRA AUTOCADDE DUZELTMEYI DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDA Kİ GÖRÜŞLERİNİNZ NEDİR
3-GENEL OLARAK PROJE TASARIMI VE ANALİZ KISMINDA S DİKKAT ETMEM GEREKTİREN VE PROJE EKSİKLERİ NELERDİR

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ,İYİ ÇALIŞMALAR.

AYKUT KESKİN.

Ekli dosyalar

• AYŞE BAĞLAN.cde
    1.8 MB · Görüntüleme: 484
  • ide kiriş.png
    ide kiriş.png
    577.3 KB · Görüntüleme: 3,853
Re: GENEL PROJE İNCELENMESİ

1-RESİMDE GÖSTERİLEN KİRİŞ BAĞLANTISI BİR SORUN TEŞKİL EDİYORMU BEN DÜZELTEMEDİM

Görsel bir problemdir analize ile ilgili bir hata oluşturmaz. Değiştir menüsündeki Obje edit/ Obje Trim yöntemi komutu ile düzeltilmesi gereken kiriş uçlarına tıklayarak trim yöntemini değiştirebilirsiniz.

2-MERDİVEN ALANINI PLAK DÖŞEME ATTTIM DAHA SONRA AUTOCADDE DUZELTMEYI DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDA Kİ GÖRÜŞLERİNİNZ NEDİR

Merdiven yerine döşeme tanımlayarak çevre elemanlara yük aktarımını yaklaşık olarak sağlayabilirsiniz.
Döşeme betonarme hesap akslarını silerseniz merdiven olan bölgede donatı çizilmez. Düzeltmenizi gerektirecek bir çizim sorunu oluşmaz.

3-GENEL OLARAK PROJE TASARIMI VE ANALİZ KISMINDA S DİKKAT ETMEM GEREKTİREN VE PROJE EKSİKLERİ NELERDİR

Veri girişi ile alakalı bir sorun göremedim.

Geri