PERDEYE KİRİŞ BAĞLAMA SORUNU

MERHABA HERKESE KOLAY GELSİN;
P002 PERDESİNE K121 KİRİŞİ AŞAĞIDA GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ BAĞLANIYIR YALNIZ PERDEYE KİRİŞ BAĞLAMAM İÇİN PERDENİN DÜĞÜM NOKTASINA BAĞLAMAM GEREKİYOR BÖYLE BAĞLAYINCA BEN MODELLEME HATASI OLARAK BİLİYORUM. PERDEYİ İKİYE BÖLÜP ARAYA KOLON KOYUNCA SAĞDA KALAN PERDEDE BOYU KALINLIĞININ 7 KATI OLMUYOR. YANLIŞ BİLYORSAM SİZLERDEN DOĞRUSUNU ÖĞRENMEK İSTERİM. YADA NASIL ÇÖZÜM BULABİLİRZ. HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN...

Ekli dosyalar

• aaaaaaa.jpg
    aaaaaaa.jpg
    264.2 KB · Görüntüleme: 5,260
Bilgi eksikliğiniz var. yeni versiyonda düğüm noktasına bağlanma şartı yok. Eğer perde yada kiriş bölünüyorsa (veri giriş sırasına göre kirişlerde bölünme istediğiniz şekilde olmayabilir) kiriş birleştir yada perde birleştir komutu ile iki parçayı birleştirebilirsiniz. Bu birleştirme ona bağlanan diğer objenin bağlantısının koptuğu anlamına gelmez. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Screenshot 2017-07-26 11.26.27.png
    Screenshot 2017-07-26 11.26.27.png
    65 KB · Görüntüleme: 5,215
  • Screenshot 2017-07-26 11.26.36.png
    Screenshot 2017-07-26 11.26.36.png
    82.9 KB · Görüntüleme: 5,212
İDECAD BURSA TEKNİK DESTEK GRUBUNDAN BANA ÖYLE SÖYLEMİŞLERDİ 8.5 VERSİYONUNDA PERDELERE KİRİŞLERİ DÜĞÜM NOKTASINDAN BAĞLAYIN DİYE BENDE ONDAN ŞÜPHEDE KALDIM YOKSA BENDE SİİZN DEDİĞİNİZ GİBİ YAPMIŞTIM.CEVABINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM NEDİM BEY.

mustafaureyen":pw6fkd2v' Alıntı:
İDECAD BURSA TEKNİK DESTEK GRUBUNDAN BANA ÖYLE SÖYLEMİŞLERDİ 8.5 VERSİYONUNDA PERDELERE KİRİŞLERİ DÜĞÜM NOKTASINDAN BAĞLAYIN DİYE BENDE ONDAN ŞÜPHEDE KALDIM YOKSA BENDE SİİZN DEDİĞİNİZ GİBİ YAPMIŞTIM.CEVABINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM NEDİM BEY.
Merhaba,

Ver 8.504 sürümüyle birlikte kiriş-perde, kiriş-kiriş, döşeme kenarı-kiriş, döşeme kenarı-perde bağlantılarında bölünme işlemi kaldırılmıştır. Teknik Servisten Size verilen bilgi, perdelere rijit yönde bağlanan kirişlerin perdenin üzerinden geçmemesi gerektiğine yönelik olabilir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    14.4 KB · Görüntüleme: 5,211
Geri