çatı sorunu

aysel

Üye
projemdeki ovallikten dolayı çatı çizmek istediğimde o kısmı da yuvarlıyorum fakat hata veriyor. parapet duvar çizdiğim yerlerde çatı eğimi yapmıyorum, 2 tarafa eğimli olması gerekiyor,arka bahçe kısmını da çatıya dahil ediyorum sonra boşluk veriyorum fakat sorun yaşadım. sizden ricam ekteki dosyaya çatı oluşturur musunuz?

Ekli dosyalar

• proje.ide6
    1.8 MB · Görüntüleme: 667
Aysel Hanım Merhaba,

çatı komutuyla çatınızı oluşturduktan sonra parapet duvarların geldiği kısımları saçak özelliklerini değiştir komutuyla
90 derece olarak değiştirin.Duvarlarınızın yüksekliğini çatının üzerini geçecek şekilde artırın ve araçlar menüsünden çatıyla
kes komutunu kullanarak üstten trimleyin.Arka bahçeye gelen yüzey için çatı boşluk komutu ile boşluk açın.Çatınızın uç
noktasından birkaç mm ilerde boşluğunuzu açın.Çatınızın kırmasının nerden geçmesini istediğinizi belirtmemişsiniz.
Çatınızın çizimi ektedir...

İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• çatı+vazyet 2.ide6
    1.8 MB · Görüntüleme: 699
çatı planında sorun yaşıyorum
çatıyı tanımladım fakat arka bahçe gözüken yerde boşluk tanımlamaya çalışıyorum fakat olmuyor.yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• yaser örnek.ide6
    1.4 MB · Görüntüleme: 641
Merhaba
Çatınız ektedir..Çatınızın saçağına sınır olan boşluk tanımlamak istediğiniz için hata vermektedir.Çatı saçağa sınır olan düğüm noktalarını sacaktan dşarı birkaç mm taşıdığınızda istediğiniz boşluğu elde edebilirsiniz...
Kolay gelsin,iyi çalışmalar...

Geri