merdiven

aysel

Üye
eklentide çizmiş olduğum merdivenden 9 ve 10 basamaklarına merdiven oluşturmak istiyorum yapamadım. yada şekildeki gibi siz oluşturabilir misiniz bana h:2.83 m ye ulaşacak

Ekli dosyalar

• PROJE.ide7
    256.1 KB · Görüntüleme: 921
Merdiveninizi aşağıdaki linkten alabilirsiniz. Hangi konturlarla oluşturduğumu da ayrı renklerle gösterdim. Siz de bu konturları kullanarak baştan oluşturmayı deneyebilirsiniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• MERDİVEN11.cde
    39.7 KB · Görüntüleme: 945
  • merdiven11.png
    merdiven11.png
    103.1 KB · Görüntüleme: 12,890
göstermiş olduğunuz sıralamaya göre başka merdiven yaptım. fakat her parça ayrı ayrı oluyor. bütünleme nasıl olacak. basamak sıra numaralarını nasıl düzeltiyoruz. her birine ayrı ayrı kot vermem gerekiyor. mesela 1. kareyle 2. kare nasıl devam eden basamak oluyor. ilk çıkış 6 basamak 2. çıkış 3 basamak toplam da 9 basamak tek kolda çıkması lazım. anlatabildim mi bilmiyorum? oluşturmam gereken merdivenin doğruluğuna bakar mısınız ? yaptım bişeyler ama izlediğim yol doğru mudur acaba?

Ekli dosyalar

• proje-bekir pala.ide7
    802 KB · Görüntüleme: 885
Merhaba,
sadece ilk kolu yeni merdiven oluştur komutuyla yapmalısınız. Sonraki kol ve sahanlıkları merdiven alanı ekle komutu ile diğer kola
bağlamalısınız.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkindeki eğitim videosunu izlerseniz daha aydınlatıcı
olacaktır.
İyi çalışmalar

göndermiş olduğunuz videoya göre oluşturdum merdiveni, ama sahanlık çizgileri açılı olduğu için oluşan bir sorun var. siz de göreceksinizdir. nasıl olmalı acaba?

Ekli dosyalar

• bekir pala.cde
    175.6 KB · Görüntüleme: 824
Merhabalar,
merdiveni oluşturduğunuz rotaları sildiğiniz için nerede hata yaptığınızı anlayamadım. Silinmemiş hali varsa o şekilde gönderin veya yeniden tanımlayın. Kontur ve çıkış hatlarınızı görebilirsem yorum yapabilirim.

rota çizgilerini bu sefer görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• bekir pala.cde
    843.6 KB · Görüntüleme: 758
Merhaba Aysel Hanım,
gönderdiğiniz merdiven 5 alan olarak tanımlanmalıydı. 4 alan 1 sahanlık olduğu için sıkıntı çıkmış. Ekte gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• mer2.cde
    177.9 KB · Görüntüleme: 894
Rica ederim. Merdivenin iç sahanlık tarafındaki konturunda ufak bir yamukluk olduğu için sanıyorum, korkulukta sıkıntı oluş. Korkuluk sakla göster komutuyla korkulukları saklayıp,
korkuluk komutuyla çizerseniz daha iyi olur. İyi çalışmalar dilerim.

Geri