ide 8de çizilen projenin ide7 de acılmaması

eminekarasu

Yeni Üye
merhaba ide8'e yeni geçtim ofiste bir tek ben ide8 kullanıyorum kalanlar ide7 kullanıyorlar ve benim ide8 de çizdiğim hiç bir projeyi acamıyorlar.. eski versiyonda kaydet dememe ragmen biz bu sorunu çözemedik ve ofiste birbirimiz arasında proje aktarımı yapamıyoruz bunun bi çözümü varmı?

Çelik elemanlar kullanıyorsanız açılmaması normal. Ama yok çelik kullanmıyorsanız problem kesitlerle alakalı oluyor. Yapı ağacındaki kesitler kısmında çelik kesitleri tek tek silmeniz gerekiyor. (projenizde hiç çelik eleman kullanmasanız bile şablon projeden yada bir önceki projeden kalan kesitler olabilir) Bunları sildiğinizde V7 de açılması gerekir. Eğer yine açılmıyorsa dosya ekleyin ne tür bir problem var bakılsın.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2016-09-07 12.12.11.png
    Screenshot 2016-09-07 12.12.11.png
    232.9 KB · Görüntüleme: 4,596
Yardımınız için teşekkür ederim. Projede çelik herhangi bir eleman bulunmamaktadır. Bildiğim kadarıyla 'yapı ağacı' ide statikte mevcut ide mimaride öyle bir komut olduğunu bilmiyorum hatta programı baya inceledik ama bulamadık yapı ağacını lakin ide statikte mevcut başka bir çözümü var mı acaba bu sorunun?

Merhabalar, Statik kullanıcısı olmadığınız için yapı ağacı sizde görünmemektedir. Bursa ofisimizi ararsanız konuyla alakalı olarak size yardımcı olabiliriz. İyi çalışmalar

Geri