Nervür döşeme hatası

Merhaba
Projemde Nervür döşeme tipik kiriş tanımlama hatalı diyor ve aynı zamanda hatalı tipik diş sürekliliği var geometrik kontrolde nasıl çözebilirim..
Yardımcı olurmusunuz :(
proje ektedir

Ekli dosyalar

• CAMİİ STATİK PROJE.ide7
    2.4 MB · Görüntüleme: 518
Re: NERVÜR DÖŞEME HATASI

Projenizde nervürler içinde yeşil ile gösterilenler (benim kırmızı ile işaretlediklerim) tipik kirişlerdir. Bunlardan her döşemede en az bir tane olmalıdır.

Eğer ardışık devam eden döşemelerde nervürleri sürekli olarak dizayn etmek istiyorsanız tipik kirişleri de aynı doğrultu üzerinde seçmelisiniz. Bunun için öncelikle nervür kirişlerin aynı hizada olması gerekir. Nervür kirişleri oluştururken hep aynı referans noktasını verirseniz aynı doğrultuda nervürleri oluşturursunuz. Tipik kirişler de aynı olur. Bunları döşeme oluşturduktan sonra nervüre dönüştür komutu ile yapacaksınız.

Tipik nervürleri döşeme/nervür/ sekmesinde ayarlayabileceğiniz gibi oluşturduktan sonra "tipik nervür belirle" komutu ile de yapabilirsiniz. L tipi döşemelerde yada devamında birden fazla sayıda döşemeye komşu olan döşemelerde iki adet tipik kiriş belirleyebilirsiniz. Döşeme üzerinde hiç bir şekilde tipik kiriş görünmüyorsa tipik kiriş hatalı uyarısı alırsınız (bu nervür oluştururken tipik kirişi numarasının - yada + döşemenin dışına taşmasından kaynaklanır)

Ekli dosyalar

• Screenshot 2016-05-16 19.07.00.png
    Screenshot 2016-05-16 19.07.00.png
    385.6 KB · Görüntüleme: 5,002
Tesekkur ederim nervur döseme ile ilgili problem çözuldu..

Fakat proje çizmeye yeni basladığımdan merdiven tasarlama da çok sıkıntı çekiyorum ve projemde eksiklikler yalnışlar nelerdir bilemiyorum.
1- bu projemde de mahvil katına çıkan yarı döner bir merdiven tasarlamam gerekiyor fakat yapamadım aynı zamanda merdiven yükünü yapıya nasıl aktarmalıyım bilemedim
2- mahvil katta hareketli yükü nasıl vermeliyim
3-camii katında bulunan fakat mahvılde kaldırılan ara kolonlarım var ve bu da mahvil kirişlerinde fazla sehim oluşturmakta
4-camii katında 110 cm kadar konsol ( balkon) var oraya da 35/45 kiriş attım sizce mantıklı mı
bu sorunlarım için yardımcı olurmusunuz..

Tamamladığınız kadarıyla projenizi gönderin daha sağlıklı şeyler söyleyelim. Şu an foruma gönderdiğiniz halinde mahfil kat tasarımı yok. merdiven yer ve şekli de belli değil.

Geri