Kiriş sehim ile ilgili neden bu uyarıyı alıyorum?

ekteki projem fabrika tadilat projesi olup kiriş çözümlerinde ekteki fotoğraftaki olduğu gibi işaretli uyarıyı alıyorum bu uyarı tüm kirişlerimde mevcut değil tam olarak neden böyle bir uyarı bilgi alıyorum.bir diğer konu rapor hata vermesede iyileştirebileceğim noktalar konusunda görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 2222222.jpg
    2222222.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 2,660
  • şenel ergün 3.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 132
Re: kiriş sehim sorunu

semih5252":2mqiz9oz' Alıntı:
ekteki projem fabrika tadilat projesi olup kiriş çözümlerinde ekteki fotoğraftaki olduğu gibi işaretli uyarıyı alıyorum bu uyarı tüm kirişlerimde mevcut değil tam olarak neden böyle bir uyarı bilgi alıyorum.bir diğer konu rapor hata vermesede iyileştirebileceğim noktalar konusunda görüşlerinizi bekliyorum.

Eğer kirişte hesaplanan hesap momenti(Md), mesnette veya açıklıkta kiriş kesit çatlama dayanımını(Mcr) aşıyorsa sehim eğrisi çatlamış atalet momenti ile bulunur. Program gösterdiğiniz yerde bu bilgiyi size vermektedir.

Kiriş sehim hesabı kontrolü gerekmiyor mesajı ise yine TS500'de verilen "sehim hesabı gerektirmeyen yükseklik" kontrolü ile alakalıdır. Kirişinizin yüksekliği açıklığa bağlı olarak belirli bir yükseklikten(h=70> ln/15) büyük olduğu için sehim hesabı yapılamamış.

Daha detaylı bilgi için TS500'e bakabilirsiniz.

HakanŞahin bey selamlar.bu projeyle alakalı bilgileri yukarda vermiştim.projenin son halini ekteki linkte veriyorum sizden ricam projenin son halini incelermisiniz acaba yüklemelerle alakalı veya titreşimle alakalı bir sorun yaşar mıyım?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri