ciyame

Yeni Üye
Merhabalar!
programı yeni kullanmayı öğreniyorum, elime geçen bir projeye ait verileri programa girdim fakat temel yetersiz uyarısı veriyor, yardımcı olursanız sevinirim. :oops:

ciyame":3vegu9hf' Alıntı:
Merhabalar!
programı yeni kullanmayı öğreniyorum, elime geçen bir projeye ait verileri programa girdim fakat temel yetersiz uyarısı veriyor, yardımcı olursanız sevinirim. :oops:
Merhaba
Radye döşemedeki AS(-) sorunu ilave Donatılar sekmesindeki yetersizliklerden kaynaklanıyor. Analiz Ayarları/Temel zemin Sekmesinde üst yapı-temel bağlantı yöntemi için "Bağlantı Bölgesini büyüt" seçeneği işaretlenip, radye döşeme sonlu eleman genişliği 50 cm. olarak düzenlenmesi sorunu çözecektir.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 100-1_1.cde
    2.1 MB · Görüntüleme: 514
ciyame":1gvcvdeu' Alıntı:
levent bey merhabalar! ilgilendiğiniz için teşekkürler, yazdığınız şekilde denedim yine kurtarmadı! bir bakmanız mümkün mü?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Tekrar merhaba,
Radye döşeme Betonarme diyaloğunda DS sütunundaki işaretleri kaldırın. Radye döşeme özelliklerinden sonlu eleman genişliğini 50 cm. olarak düzenleyip, analiz yapın. Bir önceki mesajımda eklediğim örneği inceleyebilirsiniz.
İyi çalışmalar

levent bey merhabalar! Sonlu eleman genişliğini 50 cm yapınca kurtardı. Bu ayar ne anlama geliyor açıklamanız mümkün mü?
Teşekkürler!

ciyame":1m3nucb0' Alıntı:
levent bey merhabalar! Sonlu eleman genişliğini 50 cm yapınca kurtardı. Bu ayar ne anlama geliyor açıklamanız mümkün mü?
Teşekkürler!
Projede mevcut durumda bazı kolonların altında sonlu elemanlarda moment sıçramaları oluşuyor. "Temel bağlantı bölgesini büyüt" seçeneği işaretlenerek ve sonlu eleman genişliği arttırılarak moment değerlerindeki sıçramanın önüne geçildi.Radye döşemeye, bir miktar ampatman tanımlanarak da ilave donatı ihtiyacında azalma sağlanabilir.

Geri