as değeri

Merhabalar, idecad 7.022 programında modelleyip analiz ettiğimde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, projeyi belediyeye götürdüğümde alpha S değerinin 1. kat, X ve Y doğrultusunda sağlamadığı için projeyi geri verdiler sorun nerededir. ( Alpha S değeri katlara göre mi kontrol ediliyor )
Perde boyutlarını büyütünce as yükseliyor bu seferde periyod 0,20 ye geliyor

Ekli dosyalar

• sv.ide7
    975.3 KB · Görüntüleme: 487
Merhaba,
alponur":3v016zcn' Alıntı:
idecad 7.022 programında modelleyip analiz ettiğimde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, projeyi belediyeye götürdüğümde alpha S değerinin 1. kat, X ve Y doğrultusunda sağlamadığı için projeyi geri verdiler sorun nerededir.
Bu projeyi benzer bir soruyla mail ile teknik desteğe de göndermiştiniz ve aşağıdaki cevap verilmişti;
"Proje süneklik düzeyi yüksek çözülmüş. Yüksek sünek çözümde Alfas kontrolünde herhangi bir oranın sağlanması gerekmiyor. Süneklik Düzeyinin karma sistem seçilmesi durumunda alfaS in 0.40 ın üzerinde olma zorunluluğu vardır. TDY 2007 madde 2.5.4 incelenebilir."

alponur":3v016zcn' Alıntı:
( Alpha S değeri katlara göre mi kontrol ediliyor )
Programda alfas kontrolü Yönetmelikte belirtildiği gibi temel üstündeki katta (veya rijit kabul edilen katın üstündeki katta) yapılır. Diğer katlardaki alfaS oranları da Deprem Yönetmeliği Genel raporunda basılır.

İyi çalışmalar

Levent Özpak
Programda alfas kontrolü Yönetmelikte belirtildiği gibi temel üstündeki katta (veya rijit kabul edilen katın üstündeki katta) yapılır. Diğer katlardaki alfaS oranları da Deprem Yönetmeliği Genel raporunda basılır.
temel+zemin+1.normal kat burda alfa s kontrolü zemin katta mı yapılır ? Yönetmelikte baktığımda hangi kat için olduğu göremedim yada gözden kacırdım yardımcı olabilirseniz sevinirim

Geri