Windows 7 veya Vista:"Bu nedir" yardımlarının çalışması için

Windows 7 veya Vista:"Bu nedir" yardımlarının çalışması için

Mesajgönderen HakanŞahin » 08 Şub 2011, 12:30

Yardım konusu 6.x versiyonları için geçerlidir.

Ek not : 7 versiyonunda bu nedir yardımları kaldırılmıştır. Yerine HTML yardım getirilmiştir. F1 tuşu ile yardım çalışmaktadır.

Windows Vista'da Windows Yardım ve Destek penceresinde aşağıdaki iletiyi alıyorsunuz:
Bu programın Yardımı önceki Windows sürümlerinde kullanılan ve Windows Vista'da desteklenmeyen Windows Yardım biçiminde oluşturulmuş.

Windows 7'de Windows Yardım ve Destek penceresinde aşağıdaki iletiyi alıyorsunuz:
Bu programın Yardımı bu Windows sürümünde bulunamayan bir özelliği bağımlı olan Windows Yardımı biçiminde oluşturulmuş. Bununla birlikte, Windows Yardım biçiminde oluşturulmuş Yardımı görüntülemenize izin veren bir programı karşıdan yükleyebilirsiniz.

Microsoft, Windows Vista ve Windows Server 2008'den başlayarak Windows sürümlerine 32-bit Yardım dosyası görüntüleyicisi eklememektedir. Bu nedenle,

Microsoft'un sitesinden yardımların açılmasını sağlayacak bir eklentinin kurulması gerekmektedir.

İlgili link:
http://support.microsoft.com/kb/917607/tr

Linkte verilen çözümde, ilgili windows sürümünüze ait ilgili satırı tıklayarak eklentiyi kurun. (Aşağıdaki ekran görüntüsüne göre linki takip edebilirsiniz)
Ekran Alıntısı.JPG
Ekran Alıntısı.JPG (98.29 KiB) 8838 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
HakanŞahin
Site Admin

Re: Windows 7 veya Vista:"Bu nedir" yardımlarının çalışması

Mesajgönderen servetaydın » 01 Ara 2011, 17:27

ide statik 7' de "Bu nedir?" yardımının çalışmıyor mu ? Windows Xp kullanıyorum.
servetaydın

Mesajgönderen abki » 01 Ara 2011, 22:44

Bu işlemi yaptım fakat halen çalışmıyor?Sorun başka ne olabilir.
abki

Mesajgönderen Admin » 01 Ara 2011, 23:13

ideCAD 7'de "bu nedir" yardımları 64 bir programla uymlu olmadığı için kaldırılmıştır, onun yerine her diyalog ve çizim komutu için f1'e basılarak çağırılan yardım menülerine geçilecektir.
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Admin

Mesajgönderen hkderinoz » 29 Eki 2012, 16:57

win vista kulanıyorum ilgili windows dosyasını yüklediğimde güncelleştirme sisteminiz için uygun değil iletisi alıyorum.
Ayrıca idestatik programında ikonların üstüne mausla yaklaştığımızda açıklama çıkardı şu an programda böyle açıklamalar çıkmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız
sevinirim..
hkderinoz

Mesajgönderen HakanŞahin » 30 Eki 2012, 10:26

hkderinoz yazdı:win vista kulanıyorum ilgili windows dosyasını yüklediğimde güncelleştirme sisteminiz için uygun değil iletisi alıyorum.

6 versiyonu mu kullanıyorsunuz, 7 versiyonunda işlemleri yapmanıza gerek yok. 6 versiyonu kullanıyorsanız, windos yardım ekranında açıklanan yönergeleri takip edin. Vista 32 veya 64 bit versiyonlarına ve dile göre dosyayı seçmeniz gerekiyor olabilir.

hkderinoz yazdı:Ayrıca idestatik programında ikonların üstüne mausla yaklaştığımızda açıklama çıkardı şu an programda böyle açıklamalar çıkmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız
sevinirim..

Fareyi ikon üzerinde beklettiğinizde ikonların yardımlarının çıkmaması Özelleştir diyalogundaki seçeneğin kapalı olmasına bağlı olabilir.

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG (21.22 KiB) 7381 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
HakanŞahin
Site Admin

Mesajgönderen hkderinoz » 30 Eki 2012, 17:50

teşekkürlerr...
hkderinoz

Mesajgönderen hkderinoz » 05 Kas 2012, 10:20

HakanŞahin yazdı:
hkderinoz yazdı:win vista kulanıyorum ilgili windows dosyasını yüklediğimde güncelleştirme sisteminiz için uygun değil iletisi alıyorum.

6 versiyonu mu kullanıyorsunuz, 7 versiyonunda işlemleri yapmanıza gerek yok. 6 versiyonu kullanıyorsanız, windos yardım ekranında açıklanan yönergeleri takip edin. Vista 32 veya 64 bit versiyonlarına ve dile göre dosyayı seçmeniz gerekiyor olabilir.

hkderinoz yazdı:Ayrıca idestatik programında ikonların üstüne mausla yaklaştığımızda açıklama çıkardı şu an programda böyle açıklamalar çıkmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız
sevinirim..

Fareyi ikon üzerinde beklettiğinizde ikonların yardımlarının çıkmaması Özelleştir diyalogundaki seçeneğin kapalı olmasına bağlı olabilir.

Ekran Alıntısı.PNG

Tavsiyeniz üzerine konrtol ettim, ancak ikon seçili ayrıca web sitenizden 7.017 demo versiyonuda indirdim, ancak yine mausle ikonlara yaklaşıldığında açıklama çıkmıyor.
hkderinoz

Mesajgönderen hkderinoz » 05 Kas 2012, 10:27

Ayrıca
Özelleştir --- Araç Çubuları--- Yardımları göster imleci seçili olduğunda seçili olan toolbarlarda açıklama göstermesi gerekiyor, yine

Özelleştir --- Seçenekler ---Büyük ikon imlecini seçtiğimizde toolbardaki ikonları büyütmüyor.

Programı yeni kurdum, win wista 32 bit kullanıyorum.
ne gibi bir sıkıntı var merak etmiyorum.
ilginiz için şimdiden teşekkürler....
hkderinoz

Mesajgönderen HakanŞahin » 05 Kas 2012, 11:00

hkderinoz yazdı:Ayrıca
Özelleştir --- Araç Çubuları--- Yardımları göster imleci seçili olduğunda seçili olan toolbarlarda açıklama göstermesi gerekiyor, yine

Özelleştir --- Seçenekler ---Büyük ikon imlecini seçtiğimizde toolbardaki ikonları büyütmüyor.

Programı yeni kurdum, win wista 32 bit kullanıyorum.
ne gibi bir sıkıntı var merak etmiyorum.
ilginiz için şimdiden teşekkürler....

Vista 32 bitte belirttiğiniz duruma baktık, herhangi bir sorun görünmüyor.

Gerekirse Bursa ofisimizden bizi arayın, uzaktan erişimle sorununuza bakabiliriz. (0 224 220 67 17)
Kullanıcı avatarı
HakanŞahin
Site Admin

Mesajgönderen hkderinoz » 05 Kas 2012, 13:39

teşekkürler
hkderinoz

Mesajgönderen hkderinoz » 08 Kas 2012, 19:09

hangi saatler ulaşabilirim.
hkderinoz

Mesajgönderen HakanŞahin » 09 Kas 2012, 10:14

Mesai saatleri içinde hafta içi her gün istediğiniz saatte bize ulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
HakanŞahin
Site Admin

Mesajgönderen hkderinoz » 09 Kas 2012, 16:01

teşekkürler iyi çalışmalar
hkderinoz

Dön ideCAD Betonarme Püf Noktaları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir