Tekil temel üzerine çift kolon

ideCAD Çelik hakkında sorular, görüşler, öneriler

Tekil temel üzerine çift kolon

Mesajgönderen memorandum » 17 May 2018, 15:47

Selamlar,
Temelde dilatasyon yapmak istemiyorum ama tek tekil temel üzerine çift kolon olarak betonarme kolonlu bir çelik yapı.tekil temel yapmak istediğimde iki düğüm noktası karşıma çıkıyor, sürekli temel olarak çizersem yaptığım yapı sürekli değil.
Nasıl yapabilirim.Temelde dilatasyon şart mı değil mi doğrusu nedir?
İyi çalışmalar.
Bir de çelik malzemenin düğüm noktasından tuttuğumuzda taşı dediğimizde mesafe girmemiz için x,y,z mesafelerini verebilmemiz için çıkan ekran çıkmıyor.bulamıyorum.
teşekkürler.
Eklentiler
tekil temel.JPG
tekil temel.JPG (73.15 KiB) 235 kere görüntülendi
memorandum

Re: Tekil temel üzerine çift kolon

Mesajgönderen HakanŞahin » 17 May 2018, 16:20

memorandum yazdı:Selamlar,
Temelde dilatasyon yapmak istemiyorum ama tek tekil temel üzerine çift kolon olarak betonarme kolonlu bir çelik yapı.tekil temel yapmak istediğimde iki düğüm noktası karşıma çıkıyor, sürekli temel olarak çizersem yaptığım yapı sürekli değil.
Nasıl yapabilirim.Temelde dilatasyon şart mı değil mi doğrusu nedir?

Merhaba,
Radye döşeme ile iki kolonu içine alacak şekilde temel tanımlayabilirsiniz. Radye kenarı ile temel sınırını belirleyin ve radye döşeme yerleştirin.
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG (214.09 KiB) 205 kere görüntülendi

memorandum yazdı:Bir de çelik malzemenin düğüm noktasından tuttuğumuzda taşı dediğimizde mesafe girmemiz için x,y,z mesafelerini verebilmemiz için çıkan ekran çıkmıyor.bulamıyorum.
teşekkürler.

Söz konusu diyalog ekran dışında kalmış olabilir. Programdan çıkın. Klavyeden sol Ctrl'ye ve sol Shift tuşuna basılı tutun. Tuşları basılı tutarken programı çalıştırın. Ekrana "giriş ve ayarlar temizlendi" şeklinde mesaj gelecek. Mesaja tamam tıklayın, program açıldığında sorun hallolacaktır.
İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
HakanŞahin
Site Admin

Mesajgönderen memorandum » 17 May 2018, 20:53

Teşekkürler Hakan Bey,peki üst yapıda dilatasyon varken temelde dilatasyon yapmak mı lazım yapmamak mı lazım sizin fikriniz merak ediyorum.
İyi çalışmalar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
memorandum

Mesajgönderen Ismail Hakki Besler » 18 May 2018, 02:10

Dilatasyon yapmaniz gerekmez.
Kullanıcı avatarı
Ismail Hakki Besler

Dön ideCAD Çelik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir