ideCAD 8 de 3d görüntü sorunu

Çelik modelleme yaparken 3d ekrana geçince model kayboluyor. Tıklama yapınca geri geliyor tıklamayı bırakınca model kayboluyor. Demo olduğu için bi kısıtlama mı bu ?

Re: İdeCAD 8 de 3d görüntü sorunu!!

Demo ile ilgili herhangi bir kisitlama yok programda. Ekran kartınızın sürücüsü ile alakalı bir durum. Notebook kullanıyorsanız ya ekran kartınız yetersizdir, yada program için varsayılan grafik işlemci entegre grafik işlemci olabilir. Yoksa demoyla alakalı bir durum değil.

Bu problem sadece tek bir modelde oluyorsa sıkıntı ne olabilir acaba?

Merhaba;

Tek bir projede olması, projenizin oldukça yüklü olmasından kaynaklanabilir. Ancak net bir şey söyleyebilmek için projenize ihtiyacımız var. Ekran kartı ile ilgili ayarlar için görselde yazan bölüm aktif olmalıdır.
Laptoplarda ise performansı yüksek olan kart seçilmelidir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 3d.png
    3d.png
    152.6 KB · Görüntüleme: 4,900
  • ekran kartı ayarı.png
    ekran kartı ayarı.png
    68.1 KB · Görüntüleme: 4,901
Nurgül Hanım merhaba,

Görüntü sorunu ile ilgili ben de bir şey paylaşmak istiyorum. Masaüstü PC kullanıyorum ve ekran kartı nvidia 1050 TI 4GB. Ekran kartı oldukça yeterli.

3D penceresinde bazen (özellikle plan penceresi ile 3D penceresi arasındaki ayracı sağa sola hareket ettirdikten sonra) antialiasing devre dışı kalıyor ve tırtıklı görüntü oluşuyor. 3D pencereyi tam ekran yapınca düzeliyor. Sürücü ayarlarından ideCAD in .exe dosyasını tanıtıp maksimum performansa ayarladım ama düzelen bir şey olmadı. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

MaFiAMaX":2cjk2mvb' Alıntı:
Nurgül Hanım merhaba,

Görüntü sorunu ile ilgili ben de bir şey paylaşmak istiyorum. Masaüstü PC kullanıyorum ve ekran kartı nvidia 1050 TI 4GB. Ekran kartı oldukça yeterli.

3D penceresinde bazen (özellikle plan penceresi ile 3D penceresi arasındaki ayracı sağa sola hareket ettirdikten sonra) antialiasing devre dışı kalıyor ve tırtıklı görüntü oluşuyor. 3D pencereyi tam ekran yapınca düzeliyor. Sürücü ayarlarından ideCAD in .exe dosyasını tanıtıp maksimum performansa ayarladım ama düzelen bir şey olmadı. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Erhan Bey merhaba,

Konunun incelenmesi için ARGE'ye bildirimde bulunacağız.

Teşekkürler, iyi çalışmalar

Geri