Betonarme-Çelik Birleşimi

serdagi

Tanınmış Üye
Merhaba 8.504 sürümünü yükledim. Betonarme bir kolonla çelik kiriş birleşiminde "guse birleşimi" ni kullandım ancak beton yüzeydeki plakada bulonlar gösterilmiyor. Sorun neden kaynaklanabilir acaba
iyi çalışmalar dilerim herkese

Merhaba eklediğim resimde dikkat edilirse betonarme yüzeyde bulonlar görünüyor ancak kolon yüzeyde görünmüyor.
saygılar

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    53.3 KB · Görüntüleme: 5,016
Merhaba;

Birleşim çelik kolon-kiriş birleşimi olup betonarme kolon- çelik kiriş arasında da tanımlanabilmekte idi. Görselleştirme problemi olarak bulonların doğru oluşmadığı görülmektedir. Bildiriminiz notlarımız arasındadır.

İyi Çalışmalar.

Son düzenleme:
Sayın nurgulkaya

Üzerinde çalıştığım projenin aciliyeti var, yapacağınız düzenleme ne kadar sürer acaba, uzun sürecek ise bu tür bir birleşimi başka hangi birleşim ile yapabilirim.

iyi çalışmalar

Merhaba;
8.504 ile betonarme perde veya kolona çelik kiriş bağlamak için guse veya alın guse birleşimlerini kullandığımda bulonların oluşmaması gibi bir sorun ile karşılaşmadım. Modelinizde bir problem olabilir, ancak işiniz acil ise çelik çizimleri alıp kontrol ediniz çelik kiriş ve levhalarda bulon delikleri görünüyor ise projeniz açısından bir sorun olmayacaktır. Sadece sizn ekranda gördüğünüz görüntü hatalıdır. Ancak her şartta projenizi de göndermenizi rica edeceğim.

İyi Çalışmalar.

Merhaba sayın nurgulkaya

size özelden projeyi mail atmıştım, kendimce düzeltme yapılıncaya kadar perde elemanlarla çözüm bulmuştum ama bazı yerlerde kirişlerden çelik konsollar çıkmam gerekiyor. betonarme kiriş elemanlarda hiç birleşim oluşturmuyor. yada ben yapamadım

Merhaba;

Birleşim olarak betonarme kiriş- çelik kiriş arasına köşebentli birleşim sorunsuz her iki yönde de bulonlu modelleyebilirsiniz. Ancak köşebentli birleşim serbestlikleri itibari ile kayıcı bir bağlantı olduğu için konsol kirişe uymayacaktır. Moment aktaran birleşimler betonarme kirişe uyumlu değiller. Daha önce de belirttiğim gibi geçici olarak çizimlerde bağlantılar için düzenleme yapmanız daha uygun olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Son düzenleme:
Geri