ideCAD Çeliğe Başlangıç için yardım istiyorum.

Herkese kolay gelsin. İde8 güncellemesiyle Çelik de almıştım fakat bir türlü kullanmaya fırsat bulamadım şimdi yavaş yavaş başlıyorum fakat örnek proje olarak az döküman var en basit projeden en zor olanına kadar farketmez elinizde olan çelik projeleri paylaşırsanız sevinirim. :roll:

Re: İde Çeliğe Başlangıç yardım istiyorum.

TheBEaST:26usuf2n' Alıntı:
Herkese kolay gelsin. İde8 güncellemesiyle Çelik de almıştım fakat bir türlü kullanmaya fırsat bulamadım şimdi yavaş yavaş başlıyorum fakat örnek proje olarak az döküman var en basit projeden en zor olanına kadar farketmez elinizde olan çelik projeleri paylaşırsanız sevinirim. :roll:

Merhaba,

Çelik proje havuzundan indirme yapabilirsiniz:

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

o başlığı biliyorum onlardan başka kullanıcılar tarafından yapılan ve uygulamaya geçmiş projeler varsa onları istiyorum tabi ki kullanıcı meslektaşlarım yardımcı olursa sevinirim.

ayrıca o örnek projelerde hatalı yani analiz ettirdikten sonra hatalar ortaya çıkıyor yani hatalı olan projeyi örnek almak mantıksız

Merhaba;

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
linkinde yer alan projelerden sanayi yapısı isimli projede iki adet kolonda kesme kapasitesi oranı olarak görülen 1.002 lik değer dışında bir sorun yoktur, havuzda yer alan projelerin tamamı taşıyıcı sistem seçimi ve uygulama bakımından mantıklı örnekler olup, sehim veya pmm yetersizliği gibi durumlarda mühendislerin yapması gereken müdahaleler belirlidir. Bu nedenlerle yapısal ve mühendislik açısından herhangi bir hata içermezler ve örnek olarak kullanılabilirler.

Örnek projelerde amaç zaten size genel uygulamada yol göstermektir, belirli bir yük altında belirli açıklıklarda hangi kesit yeterli gelir gibi spesifik bir hedefi yoktur. Kullanıcıların projelerinin nihai hallerini elde etmeniz oldukça zor olacaktır, daha önce forumda paylaşılan kullanıcı projelerini inceleyebilir, genel taşıyıcı sistem seçimi ve yapının modellenmesi ile ilgili veri toplayabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Geri