Rapor ve çizim alamıyorum

Merhaba

İdecad 8.504 ile yaptığım çalışmanın son halini 8.61 ile tamamladım fakat rapor ve çizim alamıyorum. 8.504 te daha önce çizdiğim küçük bir projenin rapor ve çıktısını alabiliyorum fakat ekte göndermiş olduğum projenin rapor ve çıktılarını alamıyorum. 8.504 te rapor almaya çalıştım fakat 8.61 de kurtaran sistem önceki versiyonda kurtarmadı. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

• LİPAK.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 116
Merhaba,

Projenizi inceledim. Rapor alınmaması ile ilgili gerekli notu aldık. Probleminiz T profilli kayma birleşimlerin tanımlanmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu birleşimler herhangi bir kertme olmaksızın yapılabilirler. Çakışmayı önlemek için levhalar sekmesinde d2 parametresini değiştirebilirsiniz. Bu parametre kirişin merkezinden tali kirişi ne kadar kısaltması gerektiğini anlatır. Tali kiriş birleşimlerinde kolay işlem yapmak adına tali kiriş komutu ile tanımlanmış kirişlerin birleşimlerini kullanabilirsiniz. Tanımladığınız tali kiriş grubunun bir tane birleşiminin üzerine gelip "ctrl" tuşuna basılı tutarak birleşimi seçtiğinizde ilgili tali kiriş grubunun tüm birleşimleri seçilecektir böylece işlem yapmanız da kolaylaşacaktır.

Saygılarımla...

Merhaba,

8.504 de yetersiz gelen kesitlerin 8.61 de yeterli gelmesinin sebeplerinden biri sehim sınırında yapılan düzeltmeler olabilir. 8.61 versiyonunda sehim sınırı ile ilgili iyileştirilmeler yapıldı. Projenizin 8.504 versiyonunu göndermeniz farklılığın sebebini bulmam konusunda bize yardımcı olacaktır. Ekte gönderdiğiniz projeyi 8.504 olarak kaydedip analiz yaptığımda yetersizlik sebebinin sehim olduğunu gördüm. Bahsettiğim gibi sehim sınırında yapılan düzeltmeler sebebi ile bu yetersizlik giderilmiş durumda.

Saygılarımla...

Oğuzcan Bey ilginiz için çok teşekkür ederim. İlk mesajınızda yazdığınız çözüm işimi gördü. Tek tek attığım tali kirişleri makro ile atınca sorun kalmadı hem çizim hem rapor alabiliyorum.
İyi çalışmalar dilerim.

Geri