Betonarme üzerine makas sistemli çatı

masmay

Üye
KOLAY GELSİN.. BETONARME KOLON+DÖŞEME OLAN BİR YAPIYA MAKAS SİSTEMLİ ÇATIYI OTURTMAK İSTİYORUM. SEHİM SORUNU OLUŞMASINA İMKAN OLMAYAN Bİ DURUM. BETONARME İLE BU ÇATI SİSTEMİNİ AYNI ANDA ANALİZ EDEMİYORUM. SİSTEM ÇÖZÜLEMİYOR DİYOR VE KAPANIYOR..
- AYRICA BU MAKASLARI ÇATIYA KOLON ÜZERİNE ANKRAJLAMAK İSTİYORUM BUNU NASIL GÖSTERİCEM. BU ANKRAJINDA Bİ TARAFININ KAYICI MAFSAL OLMASINI MÜMKÜN MÜ.

Ekli dosyalar

• BETONARME + ÇATI.png
    BETONARME + ÇATI.png
    172 KB · Görüntüleme: 4,853
Merhaba ;

Sistem çözülemiyor hatası alıyorsanız, projenizde bir modelleme hatası mevcuttur. Ancak projenizi incelemeden herhangi bir yorum yapmamız oldukça zor, projenizi gönderebilir misiniz?

- Mesnet birleşimi sabit ve kayıcı olmak üzere farklı alt tiplere sahiptir. Sizin yapınız içinde kullanılmaya uygundur.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• mesnet birleşimi.png
    mesnet birleşimi.png
    78 KB · Görüntüleme: 4,839
İyi günler resimde eklediğim çatı makasında alt başlık doğrusal olduğu için uygun birleşimi uygulamakta zorluk çekmekteyim yardım edebilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• MAKAS.jpg
    MAKAS.jpg
    140.6 KB · Görüntüleme: 4,004
Merhaba;

Birleşimin düzgün oluşması için çaprazların duruş şeklini düzeltiniz. Çapraz menüsünde yön seçiminde ön tercihini kullanınız. Birleşim makas üst başlığına oturacaktır.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• çoklu çapraz.png
    çoklu çapraz.png
    10.7 KB · Görüntüleme: 3,981
Nurgül Hanım çaprazlarla ilgili verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim onun hatalı olduğunun farkındayım düzeltmesini yaptım. ama asıl sormak istediğim betonarme kolon ile makasın birleşimi için önerebileceğiniz bir birleşim varmı ?

Merhaba;

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• makas.png
    makas.png
    62.9 KB · Görüntüleme: 3,974
  • mesnet birleşimi.png
    mesnet birleşimi.png
    41.9 KB · Görüntüleme: 3,974
Geri