4k Çözünürlük Sorunu

İdecad programının 4k çözünürlük uyumluluğu ne zaman olacak? Çünkü sitede denildiği gibi büyük ikon kullanmak hiçbir işe yaramıyor. Metin yazıları ve bazı seçenekler aşırı küçük kalıyor. İdecad kullanılmaz hale geliyor. 4k Çözünürlükte İdecad kullanılmaz halde oluyor acil olarak bir çözüm bekliyorum.

Merhaba Murat Bey;

ideCAD'in 4K yüksek çözünürlüklü monitörlerle ilgili uyumsuzluk sorunu yoktur. Sizin yakınlaşma ayarlarına müdahale etmeniz gerekebilir.
Çözüm olarak büyük ikon değil de, ribbon menü aktif iken ekran ayarlarınızda 4k için önerilen yakınlaşma oranı % 150 yi kullanmanız halinde sorununuz ortadan kalkacaktır. İkonların çözünürlükleri çoğu programda aynı olduğu için bu sorunu diğer programlarda da yaşamaktasınız diye düşünmekteyiz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• ribbon menü.png
    ribbon menü.png
    20.4 KB · Görüntüleme: 5,184
  • 4k ekran.png
    4k ekran.png
    74 KB · Görüntüleme: 5,159
Windows 7 ve Windows 10 da masaüstünde sağ tuş menüsünde bulunan "Display settings" komutu ile açılan diyalogtan ölçekleme ayarı yapılabilir.
Ekran boyutunuza göre %125 - %150 opsiyonlarını kullanarak uygun boyutu ayarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• windows 7.png
    windows 7.png
    115 KB · Görüntüleme: 5,156
  • windows 10.png
    windows 10.png
    69 KB · Görüntüleme: 5,158
Nurgül hanım zaten ben ayar olarak %250 yakınlaşma kullanıyorum daha %150 kullansam dahada küçülecek.. Zaten dediğiniz ayarların hepsini kullandım. Görüntü ayarlarından düzelmiyor. Programlarda bu soruna çözüm geldi örneğin Autocad bu sorunu çözdü yeni versiyonunda 4k uyumluğuğu var.

muratozev":pu91wnsv' Alıntı:
Nurgül hanım zaten ben ayar olarak %250 yakınlaşma kullanıyorum daha %150 kullansam dahada küçülecek.. Zaten dediğiniz ayarların hepsini kullandım. Görüntü ayarlarından düzelmiyor. Programlarda bu soruna çözüm geldi örneğin Autocad bu sorunu çözdü yeni versiyonunda 4k uyumluğuğu var.

Merhaba,

Program klasöründe program özelliklerine girerek ekteki ekran görüntüsünde gösterdiğim şekilde düzenleme yapar mısınız?

Size önerdiğimiz çözümlerde, ofiste kullandığımız 4K monitörlerde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Kullandığınız monitörün büyüklüğü nedir?

Tam olarak küçük olan şeyler nelerdir? Ekran görüntüleri alıp mesaja ekler misiniz? Ekran görüntüleri üzerinde küçük olan kısımları işaretlemenizi rica ediyoruz.

Ekli dosyalar

• 4k ayar.JPG
    4k ayar.JPG
    505 KB · Görüntüleme: 5,088
Hakan beyin dediği şekilde sorun çözüldü.

Uzaktan bağlantı için ayrıca teşekkür ederim.

Şu an irtibatıyla herhangi bir sorun yok tekrar ideYAPI ekibine teşekkür ederim.

Merhaba,

ideCAD Programlarının 4K yüksek çözünürlüklü ekranlarla ilgili uyumluluk sorunu yoktur. Aşağıda, farklı programların 4K monitörde ideCAD ile karşılaştırmalı ekran görüntüleri verilmiştir.

Windows görüntü özelliklerindeki ölçekleme opsiyonu kullanılarak kulanılan ekran boyutu ve çözünürlük dikkate alınarak %100 %125 %150 gibi ölçeklerde ekran ögelerinin tamamı büyültülebilir.
Ölçeklemeye bağlı olarak değişen görüntülerden alınan ekran alıntıları ektedir.

%100 Ölçekde ideCAD ve Autocad karşılaştırma

%125 Ölçekde ideCAD ve Autocad karşılaştırma

%150 Ölçekde ideCAD ve Autocad karşılaştırma

%100 Ölçekde ideCAD ve Word karşılaştırma

%125 Ölçekde ideCAD ve Word karşılaştırma

Ekli dosyalar

• autocad idecad karşılaştırma.png
    autocad idecad karşılaştırma.png
    156.8 KB · Görüntüleme: 4,767
  • idecad autocad karşılaştırma   oran 125.png
    idecad autocad karşılaştırma oran 125.png
    160 KB · Görüntüleme: 4,764