Tekil temel üzerine çift kolon

Selamlar,
Temelde dilatasyon yapmak istemiyorum ama tek tekil temel üzerine çift kolon olarak betonarme kolonlu bir çelik yapı.tekil temel yapmak istediğimde iki düğüm noktası karşıma çıkıyor, sürekli temel olarak çizersem yaptığım yapı sürekli değil.
Nasıl yapabilirim.Temelde dilatasyon şart mı değil mi doğrusu nedir?
İyi çalışmalar.
Bir de çelik malzemenin düğüm noktasından tuttuğumuzda taşı dediğimizde mesafe girmemiz için x,y,z mesafelerini verebilmemiz için çıkan ekran çıkmıyor.bulamıyorum.
teşekkürler.

Ekli dosyalar

• tekil temel.JPG
    tekil temel.JPG
    73.2 KB · Görüntüleme: 4,970
memorandum":2gd0jss5' Alıntı:
Selamlar,
Temelde dilatasyon yapmak istemiyorum ama tek tekil temel üzerine çift kolon olarak betonarme kolonlu bir çelik yapı.tekil temel yapmak istediğimde iki düğüm noktası karşıma çıkıyor, sürekli temel olarak çizersem yaptığım yapı sürekli değil.
Nasıl yapabilirim.Temelde dilatasyon şart mı değil mi doğrusu nedir?
Merhaba,
Radye döşeme ile iki kolonu içine alacak şekilde temel tanımlayabilirsiniz. Radye kenarı ile temel sınırını belirleyin ve radye döşeme yerleştirin.

memorandum":2gd0jss5' Alıntı:
Bir de çelik malzemenin düğüm noktasından tuttuğumuzda taşı dediğimizde mesafe girmemiz için x,y,z mesafelerini verebilmemiz için çıkan ekran çıkmıyor.bulamıyorum.
teşekkürler.
Söz konusu diyalog ekran dışında kalmış olabilir. Programdan çıkın. Klavyeden sol Ctrl'ye ve sol Shift tuşuna basılı tutun. Tuşları basılı tutarken programı çalıştırın. Ekrana "giriş ve ayarlar temizlendi" şeklinde mesaj gelecek. Mesaja tamam tıklayın, program açıldığında sorun hallolacaktır.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    214.1 KB · Görüntüleme: 4,945
Teşekkürler Hakan Bey,peki üst yapıda dilatasyon varken temelde dilatasyon yapmak mı lazım yapmamak mı lazım sizin fikriniz merak ediyorum.
İyi çalışmalar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memorandum":1c54570g' Alıntı:
teşekkürler.
hakansahin":1c54570g' Alıntı:
Söz konusu diyalog ekran dışında kalmış olabilir. Programdan çıkın. Klavyeden sol Ctrl'ye ve sol Shift tuşuna basılı tutun. Tuşları basılı tutarken programı çalıştırın. Ekrana "giriş ve ayarlar temizlendi" şeklinde mesaj gelecek. Mesaja tamam tıklayın, program açıldığında sorun hallolacaktır.
İyi çalışmalar

1-Bu sorun bu şekilde çözülmedi.Programı kaldırıp tekrar kurmak mı lazım?
2-Ek te görülen kısımlara aşık eklemek mümkün değil mi .Kaplama yaparken de sorun çıkıyor.Yani aşık ekle veya tali kiriş ekle komutu uzunlukları farklı iki obje arasında süreklilik sağlamayıp eşit şekilde bölünüyor.Bunun bir çözümü var mıdır.

3-Kirişler 100*100*5 fakat kurtarmıyor gözüküyor.Burkulma boyu mu sıkıntılı acaba? Autocad den import ederek yaptım.

İyi çalışmalar..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    99.6 KB · Görüntüleme: 4,529
  • 1.cde
    1 MB · Görüntüleme: 572
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    137 KB · Görüntüleme: 4,529
Merhaba,
1- Taşı komut penceresini geri getirmek için; programı açmadan önce C:\ProgramData\ideCAD klasörü içindeki dosyaları siliniz ve Hakan Beyin bahsettiği işlemi tekrarlayınız. Durum düzelmezse bilgisayarınıza Teamviewer programını kurup ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.
2- Bahsettiğiniz kısımlar için aşıklarınızın ayarlarından yerleşim özellikleri kısmında ofset ayarlarında birinci ve ikinci ana parçaya dik komutlarından faydalanarak, projenizdeki duruma uygun tanımı yapabilirsiniz. Aşıklar düzgün oluştuğunda kaplama elemanları da düzgün oluşacaktır.

3- Kurtarmayan kirişlerinizin hangi sebepten dolayı kurtarmadığını Çelik tasarım>Kiriş menüsünden detayları inceleyerek görebilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• aşık ayarları.JPG
    aşık ayarları.JPG
    59.8 KB · Görüntüleme: 4,501
  • 2detaylar.png
    2detaylar.png
    890.3 KB · Görüntüleme: 4,501
hakansahin":zg3byood' Alıntı:
memorandum":zg3byood' Alıntı:
1-Bu sorun bu şekilde çözülmedi.Programı kaldırıp tekrar kurmak mı lazım?

Programı tekrar kaldırıp kurmak gerekmiyor.
Sol el baş parmağınızla Ctrl ve aynı zamnada yine sol el işaret parmağınızla sol taraftaki shift tuşuna aynı anda ve sürekli olarak basılı tutarken programı çalıştırın.
Program açılırken parmaklarınızı kaldırmayın ta ki ekranda "giriş ve ayarlar temizlendi" uyarısı çıkıncaya kadar.
Bahsettiğim ( "giriş ve ayarlar temizlendi") mesajı gördüğünüzde Tamam tıklamanız gerekiyor.
Mesajı görmediyseniz bahsettiğim resetleme işlemi gerçekleşmemiş demektir. Tekrar deneyin. Olmazsa Bursa ofisten beni arayabilirsiniz.
Teamviewer ile bilgisayarınıza bağlanır, işlemi gösterebilirim. Tel: 0 224 220 67 17

Geri