Yük platformu statik raporu lazım yardım eder misiniz?

tamer akın

Yeni Üye
Yük platformu statik raporu lazım yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• platform.ide8
    541.6 KB · Görüntüleme: 571
Merhaba;

Demo versiyonumuz ile modelleme gerçekleştirmişsiniz. Demo versiyonunda üretilen projelerde çıktı alınmasına müsaade edilmemektedir. Statik raporu bilgisayarınızda gorüntüleyebilsiniz fakat printerden çıktı alamazsınız.

İyi Çalışmalar.

Merhaba,
Platformunuzda mesnet tanımlı olmadığı için projeniz analiz edilemiyor. Programda normal şartlar altında kolonların alt ucu başka bir elemana bağlı olmadığı zaman otomatik olarak mesnetlerini oluşturur. Ancak sizin projenizde kolonlar kirişlerin üzerine çizildiği için mesnetler otomatik olarak oluşmuyor. Bu mesnetleri oluşturmak için;
- Perspektif penceresinde mouse sağ tuş tıklayın ve menüden "Analiz modeli" komutuna tıklayın ve analiz modeline geçin.
- Görselleştirme penceresinde Analiz modeli sekmesinde resimdeki gibi "D.N. Göster" ve "mesnetleri göster" seçeneklerini işaretleyin.

- Platformunuzu mesnetlemek istediğiniz düğüm noktalarını seçtikten sonra, düğüm noktasına mouse sağ tuş ile tıklayıp "yeni mesnet ekle" komutu ile mesnetlerinizi oluşturabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• analiz modeli ayarları.JPG
    analiz modeli ayarları.JPG
    30.7 KB · Görüntüleme: 2,101
  • düğüm noktası mesnet ekleme.JPG
    düğüm noktası mesnet ekleme.JPG
    32.5 KB · Görüntüleme: 2,101
Dediğiniz gibi mesnetleri tanımlıyamamıştım,dolayısyla sistemi çözemiyodu.Öğrenmek istediğim buydu.Çok teşekkür ediyorum ibrahim bey.

Geri