Betonarme parapet tanımlama

Re: Betonarme Parapet Tanımlama Hk. Yardım

bildiğim kadarıyla program içerisinde hazır parepet seçeneği yok. perde olarak veri girişi yaparsanız da yanlış yaparsınız hatalı sonuçları verir program. siz kiriş ve döşemeye kendiniz elle yükleri verip detay çizimlerini de kendiniz oluşturacaksınız malesef.

Parapeti kiriş ile girebilirsiniz.
Bu şekilde girdiğiniz parapeti doğru bir şekilde hesaplayıp, çizimlerini oluşturabilirsiniz.

parapet.jpg

Ismail Hakki Besler":2wqtscpa' Alıntı:
Parapeti kiriş ile girebilirsiniz.
Bu şekilde girdiğiniz parapeti doğru bir şekilde hesaplayıp, çizimlerini oluşturabilirsiniz.

Bu yöntem aklıma geldi, fakat 15cm'lik parapet yerine 25cm'lik ters kiriş yapmak gereksiz boyut olacak. @civilization 'un dediği gibi yükleme yapmak gerekiyor. Onu da kiriş üzerine duvar yükü vererek yapıyorum.

Betonarme parapet ile ilgili idecad bir çalışma yapiyormu betonarme parapet yönetmelikte bir yerde geçiyordu elle hesabı için paylaşırsanız sevinirim

Betonarme parapet ile ilgili idecad bir çalışma yapiyormu betonarme parapet yönetmelikte bir yerde geçiyordu elle hesabı için paylaşırsanız sevinirim
Bildiğim kadarıyla parapet olayı tbdy18 de sadece yığma yapılarda ve boyutsal şartlar olarak geçiyordu.. Dediğiniz gibi bir hesabı varsa paylaşır mısınız?

parapet hesabı yönetmelikte varmı bilmiyorum. ama normal perde olarak tanımlayabilirsiniz program üzerinde. perde ayarlarında alt ucu ankastre mesne seçeneği var bunun tik ini kaldırırsanız altındaki döşeme yada kirişe mesnetler. elinizde bir kabuk eleman olmuş olur. forum da gönüllülük esası ile olduğundan dolayı acil dönüş yapılamayada bilir. yönetmelik internette ulaşması zor bişey değil. yurtdışındaki gibi para ile de satılmıyor. biraz sizde araştırıp öğrenebilirsiniz. burada paylaşarak bizleri de bilgilendirmiş olursunuz. teşekkürler.

Geri