ideCAD Statik 7 kullanımıyla ilgili görüşler sorular

-MERDİVEN ÇİZİMLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAMIŞ MALESEF. ÇIKTILARDA DÖŞEME KALINLIĞI GÖRÜNMÜYOR.BASAMAK GENİŞLİĞİ VE RIHT YÜKSEKLİĞİ ÇIKMIYOR.DONATILARI DAĞINIK YERLEŞTİRİYOR.KESİTLER YANLIŞ.

Versiyon 7 komut satırı komutları :

Multi Line =l
Sürekli Çizgi =l
Circle =c
Çember =c
Arc- 3 Point =a
Yay-3 Noktadan =a
Zoom Rectangle =z
Zoom Pencere =z
Path =p
Rota Bölümleri =i
Undo =u
Geri al =u
Redo =rd
İleri al= rd
Aks =x
Axis =x
Beam =b
Kiriş =k
Shearwall =sw
Perde =pa
Dome =dm
Kubbe =ku
Stair =st
Merdiven =md
Column =cc
Kolon =kl
Move =m
Taşı =ta
Copy =cp
Kopyala =ko
Clone =cl
Klonla =kn
Array =ar
Obje Çoğalt =ço
Slab =s
Döşeme =dö
Slab Edge =se
Döşeme kenarı =döş
Free Dimension =df
Serbest Ölçülendirme =sö
Outside Dimension =do
Dış Ölçü =dşö
Inside Dimension =di
İç Ölçü =iö
Offset =o
Ofset =o
Revision Cloud =revc
Revizyon Bulutu =revc
Simple Hatch =ph
Parametrik Tarama =ph
Hatch =uh
Tanımlı Tarama =uh
Bitmap Hatch =bh
Bitmap Tarama =bh
Text =dt
Yazı =dt
Format Text =t
Biçimli Yazı =t
Format Text =mt
Biçimli Yazı =mt
Pile =pl
Kazık =kz
Door/Window =dw
Kapı/Pencere =kp
Story Settings =ss
Kat Genel Ayarları =kg
Story Copy =sc
Kat Kopyala =kk
Materials =ma
Materyaller =ma
Library =li
Kütüphane =kt

excalibur_24":26hm7woj' Alıntı:
- MERDİVENLERİ PROJEDE ANALİZ YAPIYOR YALNIZ METRAJDA NEDEN GÖZÜKMÜYOR?KALIP PLANINDA NEDEN ÇIKMIYOR?

Merdivende betonarme hesap aksı tanımlamanız gerekir. Tanımladınız mı?

Yarı rijit diyafram seçeneği ile analiz yapıyorsanız, merdiven yapı ile birlikte çözüleceğinden mesnet koşullarını düzenlemeniz gerekiyor. (Merdiven Mesnet Koşullarını Düzenle komutu ile)

Tam rijit diyafram seçeneği ile analiz yapıyorsanız, metraj için ayrıca merdiven analizi yapmanız gerekiyor...

Kalıp planına ise merdiveni şimdilik kendiniz yerleştirmeniz gerekiyor...

bütün ide kullananlara hayırlı olsun. hasp problemi yaşıyorum kuraraken 64 bit versiyonunda hasp kurulurken hata veriyor sonra devam ediyor.program kurulduktan sonra program açılıyor ve kendini kapatıyor neden

batifon":38qb474u' Alıntı:
bütün ide kullananlara hayırlı olsun. hasp problemi yaşıyorum kuraraken 64 bit versiyonunda hasp kurulurken hata veriyor sonra devam ediyor.program kurulduktan sonra program açılıyor ve kendini kapatıyor neden

Görüştüğümüz üzere avast programı programın çalışmasını engelliyordu. Program şu anda çalışmaktadır....

Yarı rijit diyafram seçeneği ile analiz yapıyorsanız, merdiven yapı ile birlikte çözüleceğinden mesnet koşullarını düzenlemeniz gerekiyor. (Merdiven Mesnet Koşullarını Düzenle komutu ile)

Tam rijit diyafram seçeneği ile analiz yapıyorsanız, metraj için ayrıca merdiven analizi yapmanız gerekiyor...

EVET MESNET KOŞULLARINI DÜZENLEDİM.TAM RİJİT DİYAFRAM İLE YAPIYORDUM.
ŞİMDİ YARI RİJİT DİYAFRAM İLE ANALİZ YAPTIM.ANALİZ TAMAMLANAMADI.WİNDOWS 7 KULLANIYORUM.

TAM RİJİT DİYAFRAMDA DA AYRI ANALİZ YAPTIM.SADECE DONATI METRAJI CERİYOR.

Yarı rijit diyafram çözümünde döşeme-kiriş-panel tüm yapı birlikte çözüldüğü için daha fazla bellek kullanımına ihtiyaç duyacaksınız.

Program analiz yapaken, ne kadar bellek gerektiğini analiz bildiriminde yazmaktadır.

Yarı rijit diyafram çözümü için projedeki eleman sayısına bağlı olmak üzere; minimum 8 Gb Ram istiyoruz, 16 Gb ram tavsiye ediyoruz.

Modal analizdeki takılmanın yetersiz bellek nedeniyle olması durumu vardır.

Proje gelirse kesin yanıt yazarabiliriz...

çıktı için ide wrep 7 çıkarabilir misiniz. eski versiyon olarak kaydetmek zorunda kalmayalım.

Geri