Projenin çıktısını alamıyoruz

merhaba,
ide statik ile aynı anda çizdiğimiz iki farklı projenin birinin çıktısını aldık fakat diğerinin çıktısını bir türlü alamıyoruz...proje önizlemede normal görünüyor fakat plotter a gönderdiğimizde alakasız şeyler çıkıyor...bunun sebebi ne olabilir?bunca zamandır ide kullanıyoruz ve çıktı alıyoruz ilk defa böyle bir şey yaşıyoruz...çıktı örneğinin resmi ektedir..saygılar

Ekli dosyalar

• 2012-10-04 11.34.39.jpg
    2012-10-04 11.34.39.jpg
    457 KB · Görüntüleme: 4,527
Re: Projenin Çıktısını Alamıyoruz...

Merhaba,

Çizici Ayarlarında "Öngörüntüle ve Bas" düğmesini tıkladığınızda çiziminizi doğru bir şekilde görüyor musunuz? Görmüyorsanız kalem kalınlıkları ve çizim alanı ile ilgili bir sorun olabilir. Çizimi doğru bir şekilde görüyorsanız, plotter belleği yetersiz geliyor olabilir.

ilk öngörüntüle bas yaptığımda görüntü bozuktu sonra bilgisayarı ve plotter kapatıp tekrar açtım öngörüntü düzeldi ama çıktı düzelmedi...plotter belleği sadece bu projede mi yetersiz kaldı?bugüne kadar hiç bir projede yapmadı bunu..sorunun plotter ile ilgili olduğunu sanmıyorum..

Projede sorun olduğunu düşünüyorsanız, foruma ekleyin. İnceleyelim.

proje ektedir

Ekli dosyalar

• YAVUZ AZMAN STATİK.rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 193

Çizim çıktısını ofisimizdeki Laserjetten sorunsuz bir şekilde alabiyoruz. Projeden kaynaklanan bir sorun yok.

teşekkür ederim ilginiz için,
fakat bende başka hiçbir projede sorun yaşamazken neden bu projede yaşıyorum çözemedim bir türlü?ne yapacağımı bilmiyorum...

Yazıcı ayarlarını ve sürücüsünü gözden geçirmenizi öneririm. Bir de çizimini parça parça yazıcıya göndermeyi deneyin.

bu öngörüntünün plotter ile bir ilgisi olabilir mi?projeyi kapatıp açtığımda öngörüntü düzeliyor plotter a gönderiyorum bozuk çıkıyor..sonra öngörüntü yine bozuluyor...

Ekli dosyalar

• 1212121.jpg
    1212121.jpg
    100.7 KB · Görüntüleme: 4,460

Çizimleri parça parça çıktıya göndermeyi denediniz mi? (Örneğin sadece kalıp planları) Eğer yine sorun olursa bizimle iletişime geçin. Sorunu tespit etmeye çalışalım.

İyi çalışmalar. Yazışmalarınızı okudum. Bizdedir yazdırma problemi var ekrana gelen görüntü projenin boyutuna bağlı olmaksızın 310 mm boyundan daha fazla çıktı vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar

Zühal POLAT":1y2p4pfx' Alıntı:
İyi çalışmalar. Yazışmalarınızı okudum. Bizdedir yazdırma problemi var ekrana gelen görüntü projenin boyutuna bağlı olmaksızın 310 mm boyundan daha fazla çıktı vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar

Ön görüntülemede problem var mı? Yazıcı ayarlarından proje paftasına uygun pafta boyutu seçtiniz mi?

Geri