Hatalı Eğik Döşeme Problemi

k0ry

Üye
İyi akşamlar ekli dosyada hatalı eğimli döşeme hatası alıyorum.Huni şeklinde bir yapı nasıl tanımlayabilirim.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• eğik_döseme.png
    eğik_döseme.png
    94.3 KB · Görüntüleme: 5,950
  • egik_döseme.ide7
    495.7 KB · Görüntüleme: 569
k0ry:2bemhga3' Alıntı:
İyi akşamlar ekli dosyada hatalı eğimli döşeme hatası alıyorum.Huni şeklinde bir yapı nasıl tanımlayabilirim.
Saygılarımla.

Sadece döşeme sonuçlarını değerlendirmek koşuluyla veri girişinde herhangi bir problem görünmüyor.

1. Sonlu eleman genişliğini düşürebilirsiniz. (Ben 10 cm aldım)
2. Döşeme donatılarını "düz + pilye" olarak değil, "üst düz+alt düz" olarak seçebilirsiniz, ardından döşeme analizi yaptırın.
3. Döşemeler eğimli olduğundan döşeme kesitinde normal kuvvetler de etkin olacaktır. Döşeme normal kuvvetlerini betonarme hesabında dikkate almak gerekir.

Sonlu eleman kuvvet yönleri için bilgi;
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    348.8 KB · Görüntüleme: 5,919
hakan bey eğik döşemeleri merdiven komutuyla tasarlasak nasıl olur ?
konstrüksiyon da basamaksız merdiven ayarı var

mkrts88":a4gwgz3l' Alıntı:
hakan bey eğik döşemeleri merdiven komutuyla tasarlasak nasıl olur ?
konstrüksiyon da basamaksız merdiven ayarı var

Evet, tasaryabilirsiniz. Yarı diyafram çözüm seçeneği ile merdiven yapı birlikte çözersiniz. Bununla birlikte döşeme çizimleri ile merdiven çizimleri arasında programda prosodür farklılıkları olduğu için çizime yönelik çalışmalar yapmanız gerekecektir.

mkrts88":39nlz44t' Alıntı:
Hakan bey çizime yönelik çalışmalar derken konuyu biraz açar mısınız?

Merhaba,

Merdiven donatı detayları kalıp planından ayrı bir çizim penceresinde verilir. Bu nedenle kalıp planına merdiven donatı detaylarının kopyalanması veya 2b olanaklar kullanılarak düzenleme yapılması gerekir.

İyi çalışmalar

Geri