Havuz Çizimi

sC.oUT

Üye
Arkadaşlar merhaba..Elime bir havuz projesi geldi ama daha önce hiç havuz çizmedim.. Genel bilgileri 12,5m ye 25,00 m. 2,20 cm derinligi var ve kısa kenarların birinde 150 cm bir kademe var..
idecad versiyonum 7.022. yardımcı olabilecek bir arkadaşım varsa sevinirim. ya da en azından havuz çiziminde nelere dikkat edilmeli onları da söylerseniz sevinirim..

Re: Havuz Çizimi - Acil

havuz analizi sekmesinden analiz yaptım yakalaşık oluşturduğum model üzerinden ama donatıları ve havuz yüzeylerine etkiyen yükleri göremiyorum.onlara nereden bakacağız ?

sC.oUT:33nf28ge' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba..Elime bir havuz projesi geldi ama daha önce hiç havuz çizmedim.. Genel bilgileri 12,5m ye 25,00 m. 2,20 cm derinligi var ve kısa kenarların birinde 150 cm bir kademe var..idecad versiyonum 7.022. yardımcı olabilecek bir arkadaşım varsa sevinirim. ya da en azından havuz çiziminde nelere dikkat edilmeli onları da söylerseniz sevinirim..

Merhaba,

Havuz komutu ile oluşturulan havuzda donatı dizaynı ve çizim olanağı bulunmuyor. Havuz dikdörtgen ise kirişsiz radye temel ve panellerle modelleyebilir , toprak ve su yüklerini etkitebilirsiniz.

Yük tanımlama ilgili aşağıdaki linklerden bilgi alınabilir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İyi çalışmalar

Forumda havuz çizimi ile ilgili yazdıklarınızı okudum. Yalnız şöyle bir sorum olacak havuzu radye temel ve panel olarak modellediğimizde programda yaptığımız analiz değerlerine göre boyutları seçtiğimde yetersiz kesit uyarısı alıyorum raporda. Basit bir örnek yapıp siteye ekleye bilmeniz mümkün mü acaba?

redoaşkale":2h2jd3xt' Alıntı:
Forumda havuz çizimi ile ilgili yazdıklarınızı okudum. Yalnız şöyle bir sorum olacak havuzu radye temel ve panel olarak modellediğimizde programda yaptığımız analiz değerlerine göre boyutları seçtiğimde yetersiz kesit uyarısı alıyorum raporda. Basit bir örnek yapıp siteye ekleye bilmeniz mümkün mü acaba?
Ne tür bir yetersizlik alıyorsunuz? Proje dosyasını ekleyin, inceleyelim.

Havuz komutu ile oluşturulan havuzda donatı dizaynı ve çizim olanağı bulunmuyor. Havuz dikdörtgen ise kirişsiz radye temel ve panellerle modelleyebilir , toprak ve su yüklerini etkitebilirsiniz.

Levent bey neden yok ? Yani bu kadar basit bir özellik neden idecad'de olmaz ? Eklenecek mi ?

bende atıksu arıtma tesisi için giriş terfi haznesi yapmaya çalışıyorum havuz olarak modelleyebilirim diye düşündüm ama havuz toolbarında statik sonuçları vermiyor nasıl modelleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Geri