Analiz yaparken program kapanma sorunu

bha

Üye
iyi günler ide yapı

yaptığım modelde analiz yaparken doğrusal analize geldiğim an program kapanıyor modeldemi yoksa dosyadamı bir sorun var inceliyebilirseniz sevinirim dosya ektedir

Ekli dosyalar

• HATALI DOSYA.rar
    255.4 KB · Görüntüleme: 200
1 kat planına bakarak notları yazıyorum:
Merdiven sahanlık döşemesi döşeme kenarları kirişlere oturmamış (kirişleri bölmemiş)
K46 kirişi kolona bağlanmamış.
Bunları düzeltince analizde bir problem olmuyor.

Ayrıca:

d1 döşeme kalınlığı sehim şartlarını sağlamıyor.
Merdiven yükleri sisteme girilmemiş.
Asansör kulesinin altındaki kiriş yükleri hatalı
Projenizde bazı döşeme yükleri ve kiriş yükleri hatalı. (k33-34 , D7-13-18-19)
TK2 temel tanımlaması hatalı.
Taşıyıcı sisteminizin çok güzel seçildiğini düşünmüyorum.
Bir çok kolonunuz bir yönde bağlı diğer yönde bağlı değil (örn s2-3-14 vs.. gibi)

merhabalar. analiz yaparken program kendini atıyor. asansör çukuru olan yapıda temelde boşluk açılmazsa sorun olmuyor. daha önceki çalışmalarda böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. yardımcı olursanız sevinirim. link aşağıdadır. iyi çalışmalar...
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bodrum Katta P025 ve P026 perdelerinin altına başka bir perde germişsiniz ondan program kapanıyor. Geometri kontrol yapın görürsünüz. Silince analiz yapıyor.

saridurmus":24azn483' Alıntı:
Bodrum Katta P025 ve P026 perdelerinin altına başka bir perde germişsiniz ondan program kapanıyor. Geometri kontrol yapın görürsünüz. Silince analiz yapıyor.
Onu da denedim tekrar tekrar. gene aynı şekilde atıyor analiz yaparken. asansör çukurunda mevcur perdeleri -150 kotuna getirdim ve perde olmayan cephelerde 150 lik perde tanımladım. aynı sorun gene devam etti. sizde nasıl sıkıntı olmadan analiz yapıyor anlamadım. pc den kaynaklı olabilir mi acaba?

bodrum katta üst üste perde girmişsiniz sildim onun dışında birde bodrum perdesinin kotunu düzelttim o kadar.

Her ikiside olabilir sizin çözümünüzde indirdiğiniz için öyle yapmıştım. Forumda paylaşılan asansör tipi var onuda alıp projenize uygulaysabilirsiniz. Birde Bodrum katta bulunan üst katta devam etmeyen perdeleriniz var onları '' bodrum/ üst katta devam etmeyen perdeler diye işaretleyin o şekilde analiz yapın.

hkaragoz:1rokhhfo' Alıntı:
merhabalar. analiz yaparken program kendini atıyor. asansör çukuru olan yapıda temelde boşluk açılmazsa sorun olmuyor. daha önceki çalışmalarda böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. yardımcı olursanız sevinirim. link aşağıdadır. iyi çalışmalar...
Merhaba,
-Projedeki analiz sorunu P158 ve P160 perdelerine kat yüksekliği kadar negatif üst kot verilmesinden kaynaklanıyor. İlgili perdelerin üst kotları -330 cm yerine -310 cm olarak düzenlenirse projede analiz yapılacaktır. Bunun dışında, P024 ve P025 perdeleriyle aynı koordinata üst üste perde tanımlanmış.
-Programda asansör kuyusunun, perdelere ve radye temele kot vermeden düz olarak modellenmesini asansör kuyu detayının ayrıca verilmesini öneriyoruz.
İyi çalışmalar

iskele çiziminde analiz yaptığımda belli bir kısma kadar analiz yaptıktan sonra proğram kapanıyor. her zaman aynı şekilde yaptığım iş niye böyle oldu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• RECEP ÖZTÜRK İSKELE_iskele_projesi.ide10
    957.9 KB · Görüntüleme: 335
erşahinler":1fs1v3zu' Alıntı:
iskele çiziminde analiz yaptığımda belli bir kısma kadar analiz yaptıktan sonra proğram kapanıyor. her zaman aynı şekilde yaptığım iş niye böyle oldu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.
İskelede döşeme için materyal atanmamış. İskeleyi seçip, özelliklerine girerek, Döşeme/Statik sekmesinde materyal atayabilirsiniz. Projede bulunan tüm iskeleler için bu işlemi yapmalısınız.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    59.3 KB · Görüntüleme: 4,642
mertçıngı:2tgj5iaj' Alıntı:
analiz sırasında kapanıyor
Normal katlardaki -22 cm. kotunda bulunan D105 döşemesini tekrar tanımlayınız. Projede analiz yapılabilecektir.
Bazı notlar:
-Projenizde 2. bodrum kat rijit. Analiz Ayarları/Genel Ayarlar sekmesinde "4.8.5 modal hesap yöntemleri ile bodrumlu binaların hesabı" için "iki yükleme durumlu hesap yöntemi" ni seçmenizi öneririm.
-TBDY sihirbazında Taşıyıcı sistem tipinin her iki yön için A11 seçilmesi uygun olur.
-P15-29-44 asansör perdelerinin grup perde olarak tanımlanması uygun olur.
-A ve J aksındaki kiriş kaçıklıkları negatif değer girilmiş. Normalde bu hücreye negatif değer girilmez. Kiriş açıklıklarını düğüm noktaları kiriş üzerinde oluşacak şekilde tanımlayınız.
Hassas hesap için döşeme, perde ve radye sonlu eleman genişliklerini küçülterek analiz yapılmasını öneririm.
İyi çalışmalar

merhaba analiz yaparken dosya kapanıyor. bir kaç değişiklik yaptıktan sonra böyle oldu.

Ekli dosyalar

• STATIK1.cde
    5.4 MB · Görüntüleme: 2
Geri