Görüş ve öneriniz

ATCRMZN

Yeni Üye
İdecad statik proje çizimi ilk defa yapıyorum projeme bakıp yorumlarmısınız ? Merdiven çizim komutundan yaptığımda boş sayfa çıkıyor bunun sebebini anlayamadım çözüm öneriniz için teşekkürler ..
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

ATCRMZN":32qn7m33' Alıntı:
İdecad statik proje çizimi ilk defa yapıyorum projeme bakıp yorumlarmısınız ? Merdiven çizim komutundan yaptığımda boş sayfa çıkıyor bunun sebebini anlayamadım çözüm öneriniz için teşekkürler ..
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merdiven Yardımcı toolbarıdaki "Merdiven mesnet koşullarını belirle komutu" ile merdiven mesnetlerini tanımlayın.
Merdiven Yardımcı toolbarıdaki "Merdiven Betonarme Hesap aksı çiz" komutu ile merdivenin donatı akslarını çizin.
Merdiven analizi yapın.

ATCRMZN":nrcf8gne' Alıntı:
teşekkürler peki başka sorun gözüküyor mu projede yanlışlık ya da hatalı bir şey ?
-Zemin kattaki ismiyle K41 K64 kirişlerinin altında döşeme kenarı çizilmiş. Bu nedenle D14 ve D16 döşemlerinin sınırları hatalı.
-Ayrıca D14 ve D16 döşemeleri sürekliliği olmayan tek konsol nervürlü döşeme olarak tanımlanmış.

D14 döşemesi için kiriş birleşim yerinde görüntüde bir hata var gibi ne yaptıysam olmadı neden olabilir? diğer d16 döşemesinde aynı olmasına rağmen hiç bir sorun yok olması anlam veremedim

ATCRMZN":3k4xb93p' Alıntı:
D14 döşemesi için kiriş birleşim yerinde görüntüde bir hata var gibi ne yaptıysam olmadı neden olabilir? diğer d16 döşemesinde aynı olmasına rağmen hiç bir sorun yok olması anlam veremedim
-Bahsettiğiniz durum kiriş trim algoritması ile ilgilidir. Bir sorun teşkil etmez. D16 döşemesinin olduğu yerde K62-64 birleşiminde de küçük bir kiriş parçası var.

Merdiven Yardımcı toolbarıdaki "Merdiven mesnet koşullarını belirle komutu" ile merdiven mesnetlerini tanımlayın.
Merdiven Yardımcı toolbarıdaki "Merdiven Betonarme Hesap aksı çiz" komutu ile merdivenin donatı akslarını çizin.
Merdiven analizi yapın.[/quote]
İYİ GÜNLER MERDİVEN MESNET KOŞULLARINI BELİRLEMEDE SORUN YASIYORUM. YAPI İLE BİRLİKTE CÖZÜM SEÇENEKLERİ AÇIK SADECE. ONLARI TIKLAYINCADA BİRŞEY DEĞİŞMİYO .AKS ATMAYA ÇALIŞIYORUM ODA OLMUYOR. NE YAPMALIYIM

solsim":3gdjd4uu' Alıntı:
İYİ GÜNLER MERDİVEN MESNET KOŞULLARINI BELİRLEMEDE SORUN YASIYORUM. YAPI İLE BİRLİKTE CÖZÜM SEÇENEKLERİ AÇIK SADECE. ONLARI TIKLAYINCADA BİRŞEY DEĞİŞMİYO .AKS ATMAYA ÇALIŞIYORUM ODA OLMUYOR. NE YAPMALIYIM

Merhaba,

Merdivende mesnet özellklerini tanımlamak istediğini bir kenarı tıklayın. Merdiveni yapıdan bağımsız çözme seçeneği aktif olacaktır. Aynı işlemi mesnet tanımlanacak her bir kenar için yapın. "Aks atmaktan" neyi kast ettiğinizi anlayamadım. Sorunuzu daha net sorarsanız yardımcı oluruz.

Geri