Nervür çizimlerimi alamıyorum

mkrts88

Tanınmış Üye
ekteki projede çizim nervür çizimleri diyorum bir katta sadece 3 nervürün çizimini veriyor bana

Ekli dosyalar

• nervür cizimi alamıyorum.cde
    3.7 MB · Görüntüleme: 407
TheBEaST":3kg4cmah' Alıntı:
geometri kontrolü yapıp düzeltmen gereken kısımları düzeltmelisin.. çok hata var

Yaptım farkettim küçücük proje 7 kere revize oldu. Üst üste kirisler vardı onları sildim üst üste döşeme vardı fakat bulamıyorum uyarı var ama döşeme gözükmüyor

Yani baştan mı çizeceğim

ayrıca nervür döşemelerde tipik kiriş tanımlama hataların için forumu dolaşırsan uygun konuları hatta videoları bile bulabilirsin

Re: Neevür çizimlerimi alamıyorum

Bu hata iletilerininin farkındayım arkadaşlar

Üst üste döşemeler
İleti de verdiği döşeme isimlerini planda bulamıyorum bulabilmek için yeniden isimlendirme de yaptım döşemelerden birini buluyorum siliyorum ama altında başka döşeme yokmuş olarak görüyorum

Tipik kiriş hatası
Çok fazla çapraz kiriş var daha önce de bu şekilde proje gitti belediye ye sorun olmadı sorun olmadı ise doğrudur demiyorum ama durum bu arkadaşlar

Yardımcı olduğumuz için sağolun arkadaşlar bu döşeme olayını nasıl çözerim hâlâ bir öneri bekliyorum

2 döşemenin tipik kiriş hatasını çözdüm onlarında çizimini vermiyor. bu hata ile alakası yok önceki projelerde de aynı hatayı vermişti fakat çizimleri almıştım

Projenizin geometri kontrolü hataları düzeltilmiş halini yeniden ekleyin inceleyelim.

tekrar tekrar denedim tipik kiriş hatalarını çözdüm sonra analiz yaptım sonra çizimleri alabildim

bu hatayı bende aldım şimdi idecad çalışmayı durdu kapattı kendini sadece nervür kiriş açılımlarını alamıyorum nasıl çözdünüz siz bu hatayı yardımcı olur musunuz?

EVCEN":3jc6wt19' Alıntı:
bu hatayı bende aldım şimdi idecad çalışmayı durdu kapattı kendini sadece nervür kiriş açılımlarını alamıyorum nasıl çözdünüz siz bu hatayı yardımcı olur musunuz?
Geometri kontolü yaptırın. Tipik diş hatalarını giderin. Projeyi eklerseniz, inceler, yardımcı oluruz.

Geri