Havuz projemde dinamik analizde mod sayısı yetersiz uyarısı

aykutkeskin12

Yeni Üye
Merhabalar ekte ki havuz projemde rapor oluşturduğumda dinamik analizde moda sayısı yetersiz hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim ve farklı birşeye dikkat etmem gerekiyormu. iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• İBRAHİM AKGÜN HAVUZ.ide85
    713.5 KB · Görüntüleme: 469
Re: Havuz projemde dinamik analizde mod sayısı yetersiz uyar

aykutkeskin12":1xpcjmdj' Alıntı:
Merhabalar ekte ki havuz projemde rapor oluşturduğumda dinamik analizde moda sayısı yetersiz hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim ve farklı birşeye dikkat etmem gerekiyormu. iyi çalışmalar.

Merhaba,

Modal Analiz Durumu diyolugunda "Eigen vektörleri" yöntemi yerine "Ritz vektörleri" yöntemini seçin ve mod sayısını 25 girin. Projenizde 24 mod yeterli gelmektedir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    102.8 KB · Görüntüleme: 2,618

Projede kaç tane modun yeterli olduğunu nerden görüyoruz.Yardımcı olabilir misiniz ?

Arttırarak deneyeceksiniz, analiz yaptıktan sonra belli olur yeterli olup olmadığı.

552 ye kadar artırdım olmadı.Yanlışı nerde yapmış olabilirim.Bu konuyla ilgili dün gece projemi yükledim.Rica etsem yardımcı olabilir misiniz

Havuz projesini soruyorsanız orada asıl kütle rijit bodrum olarak işaretlediğiniz katta. Bodrum çözümü için ise mod sayısını arttırmamışsınız (Modal B olanların mod sayısını arttırın). O da yeterli olmazsa hedeflenen dinamik katılın oranını da 0.95'ten 0.99'a çıkararak bir deneyin.

Geri