R katsayısı değişiyor

R katsayısını 7 seçtim fakat girilen r : 7 yazıyor ama seçilen r yi 7 olarak gösteriyor bi sorun yaratırmı bu. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• r.jpg
    r.jpg
    114.6 KB · Görüntüleme: 4,189
Projene bakmadım, tabletten yazıyorum. Kısaca yazmam gerekirse, girilen R değeri, analiz sonucunda hesaplanan alfaS e bakılarak yeniden hesaplanır ve yeni R katsayısı bulunur. Seçimi program buna göre yeniler.

hydrkrmn":3gsq2s70' Alıntı:
R katsayısını 7 seçtim fakat girilen r : 7 yazıyor ama seçilen r yi 7 olarak gösteriyor bi sorun yaratırmı bu. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
-Girilen R ve Seçilen R katsayısının farklı olmasının nedeni, Zayıf Kat (B1) düzensizliği oluşmasıdır.
Projede Asma Kattaki duvar etkili kesme alanı, 1. Kattakinden az olduğu için B1 düzensizliği oluşuyor. Program duvar etkili kesme alanlarını kiriş üzerine girilen duvar yüklerinden hesaplar. Eğer Asma kattaki duvar etkili kesme alanının daha büyük olduğu düşünülüyorsa Analiz/Kat Parametreleri/Düzensizlikler sekmesinde Akx, Aky sütunlarından müdahale edebilirsiniz.
Not: nci değeri 0.6' nın altına düşmediği için projenizi mevcut haliyle de çözebilirsiniz. Konuyla ilgili TDY 2007 madde 2.3.2.3 ve Tablo 2.1' i inceleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Geri