Betonarme 8.61 İskele Çözümü Hakkında Soru

BURAK AKTÜRK

Yeni Üye
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İskele.rar.html

Merhaba linkteki projemi defalarda denememe rağmen iskele çözümünde rapor kısmında kesit yetersiz gibi hatalar gösteriyor. Nerede yanlış yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim

Merhaba
Dosyanızı incelemedim ama benim de bir 8.601de çözülmüş bir projemde çok sayıda hata vardı.Dosyayı farklı kaydedip 8.504te devam ettim. Kurtarır hale getirdim. Hatasız olan dosyayı 8.601de tekrar analiz yaptım, yine çok sayıda hata vardı.

Dosyanızı incelemedim ama sorun iskele merdivenlerinin basamaklarında yada yan kolunda oluşuyor. V8.5x de çözmeniz doğru olacak. Sonra raporu ve çizimleri V8.6x de alabilirsiniz.

aynı problemi bende yaşıyorum. kesitleri kendi seçmesine rağmen rapor aldığımda kolonlarda hata gösteriyor. tek çözüm 8.5 da mı çözmek ?

Merhaba,

Gönderdiğiniz linkten proje dosyasını indiremedim. Dosyanızı wetransfer yolu ile ya da oguzcanhadim@gmail.com mail adresine gönderebilir misiniz lütfen?
Projede hangi kesitler yetersiz geliyor? Kirişlerin üzerinde default olarak kalmış duvar yükleri olabilir. veya merdiven kesitlerinde kesitlerinin büyütülmesi gerekebilir. İskele kaplama yüklerini de tekrar kontrol etmeniz gerekebilir. 8.61 kurulumunda hazırlanan şablon projelerden kullanıldığında iskele projelerinde sorun gözükmemektedir. Ekteki resimde 8.61 versiyonunda örnek şablon proje ile 16 açıklıklı ve 10 katlı bir iskelenin analiz sonuçlarının tamamının yeterli olduğu gözükmektedir.

Saygılarımla...

Ekli dosyalar

• iskele kesit yeterliliği.png
    iskele kesit yeterliliği.png
    659.9 KB · Görüntüleme: 2,235
Geri