Matris indirgemesinde pivot hatası

mkrts88

Tanınmış Üye
hatayı bulamıyorum ... kırmızı ok da göstermesine rağmen

Ekli dosyalar

• (0-68)-20170527.cde
    1 MB · Görüntüleme: 201
Merhaba
Önerim
1. kat ve 2. kat K22 kirişi etrafındaki döşemeleri silin (tekrar girin) analizi yapıyor.

Ünver ÖZCAN

Öncelikle teşekkürler Ünver Bey
Henüz denemedim şimdi deneyeceğim fakat asıl önemli olan bu sorun neden oluyor yani tekrar karşılaşmamak için nasıl bir ol izlemem lazım ?
Hatayı nasıl buldunuz ? Düğüm noktası koordinatları: X : 7.16 Y : 23.68 Z : -2.10 diye söylüyordu oradan mı ?
Siz de böyle hatalar ile karşılaşıyor musunuz ?

1. kat ve 2. kat K22 kirişi etrafındaki döşemeleri sildim tekrar girdim analiz yapmadı her katta K22 yi sildim tekrar girmeden analiz yaptım oldu
Şimdi o kirişleri tekrar gireceğim

Merhaba
Forumda ARA dan (Sağ üstte) Pivot diye yazarsanız bu sorun ile ilgili cevapları bulabilirsiniz.

Ünver ÖZCAN

üst kattan kirişleri yapa yapa aşağı indim her kat sonrası analiz yaptım emin olabilmek için fakat sorun 2.bodrum katta diye ok çıkıyor koordinatlarda oraya ait fakat nasıl çözeceğim ki zaten silip tekrar girmiştim ?

Ekli dosyalar

• screenshot.1495959836.jpg
    screenshot.1495959836.jpg
    303.6 KB · Görüntüleme: 3,296
Bu arada bir önerim olacak

Hatayı ok ile göstermesi tabii ki de çok güzel olmuş
Fakat her bir adımda hatayı görebilmek için analiz yapıyoruz bu yaklaşık 2 dakika sürüyor hata varsa hatayı bulabilecek işlem diğer safhalardan öne alınsa nasıl olur ?

Bu arada hata net olarak K22 kirişine bağlanan büyük döşeme de her adımda analiz yapıyorum o döşemeyi oluşturuyorum analiz yapıyorum hata yok fakat nervüre dönüştürünce hata var bunu nasıl çözebilirim ki geometri hatam yok

K22 kirişine bağlanan büyük döşemeyi nervüre çevirince sorun oluyordu sanırım paralel nervürlerden en küçüğünün denk geldiği bağlantı noktasına yakın nervür sorun oluşturuyordu nasıl bir sorunsa artık bilmiyorum.
Referans kirişi değiştirdim analiz yaptı.
Şimdi kullanıcı mı yanlış veri girişi yapıyordu ?
Yoksa idecad in arkaplanda bazı kabullerini revize etmesi mi gerekiyor ?

mkrts88":27mimirz' Alıntı:
hatayı bulamıyorum ... kırmızı ok da göstermesine rağmen
Merhaba,
"Sistem çözülemiyor" uyarısı 2.ve 3. bodrum kattaki D23 asmolen döşemesinin nervür dişinin tam oluşmamasından kaynaklanıyor. Döşemenin başlangıç diş genişliği 30 cm. olarak düzenlenirse sorun çözülecektir.

İyi çalışmalar

Geri