B1 düzenslizği sorununu aşamıyorum

Re: B1 Düzensizligi sorununu asamiyorum

Projeyi eklenmemişsiniz ama şunu söyliyim bodrum perdeleri üzerine mimari modda duvar tanimlarsaniz yüksek ihtimalle probleminiz çözülür genelde en çok yapılan hata o.

B1 DÜZENSİZLİĞİ SORUNU ACİL YARDIM LÜTFEN

B1 DÜZENSİZLİĞİ VE MERDİVEN DÖŞEMELERİNDE SÜREKLİ ÇİFT DONATI VE DONATI YETERSİZ HATASI ALIYORUM PROJEYİ EKLİYORUM BAKIP YARDIMCI OLURMUSUNUZ RİCA ETSEM.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

1. Merdiven döşemesinde çift donatı sorununu gidermek için, döşemeye mesnetlenen kirişin özelliklerine girin. "Bu kiriş konsol döşemeyi taşıyor" seçeneğini işaretleyin.

2. Sehim şartını sağlamayan döşemenin formu doğru tanımlı değildi. Ekran görüntüsünde gösterdiğim şekilde tanımlayın ancak projenizde boyutları zorlayacak taşıyıcısı sistem seçim problemleri var.

3. Projenizde B1 düzensizliği çıkması normal. 3. Bodrum kat ile 2. bodrum kat arasında ciddi alan kaybı söz konusu. B1 düzensizliği raporun inceleyin. Durumu göreceksiniz. Toplam perde kolon alanları olarak alt kat üst kata göre az. Bu yüzden B1 düzensizliği oluşmakta. Bence mimari proje üzerinde değişiklikler düşünülmelidir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    114.9 KB · Görüntüleme: 3,146
  • IMG_09062017_102751_0.png
    IMG_09062017_102751_0.png
    68.1 KB · Görüntüleme: 3,147
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    51 KB · Görüntüleme: 3,147
Geri