Asansör ve merdiven kulesi

cyln

Üye
Tüm meslektaşlarıma kolay gelsin,
Üzerinde çalıştığım statik projenin asansör ve merdiven kulesinin perdelerini kot verdim.Üzerini döşeme ile kapatıyorum ama son katta kütle ve rijitlik merkezi anormal bi şekilde sapıyor bunun sebebi nedir acaba bir bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.Proje ektedir.Tekrar kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• sıkıştırılmıi.cde
    3 MB · Görüntüleme: 494
cyln":fcma7syh' Alıntı:
Üzerinde çalıştığım statik projenin asansör ve merdiven kulesinin perdelerini kot verdim.Üzerini döşeme ile kapatıyorum ama son katta kütle ve rijitlik merkezi anormal bi şekilde sapıyor bunun sebebi nedir acaba bir bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.Proje ektedir.Tekrar kolay gelsin.
Merhaba,

Projede Ver 8.61 demo sürümünde analiz yapıldığında kütle ve rijitlik merkezinin yeri ile ilgili herhangi bir sorun görünmüyor.
Not:
11. katta taşıyıcı eleman tanımlanmamış. 10. katta +500 cm üst kot verdiğiniz perdelerin üst kotunda döşeme varsa, ilgili perdeleri ve döşemeleri 11 . katta tanımlayınız.

İyi çalışmalar

Levent Özpak":m82gb2u6' Alıntı:
cyln":m82gb2u6' Alıntı:
Merhaba,

Projede Ver 8.61 demo sürümünde analiz yapıldığında kütle ve rijitlik merkezinin yeri ile ilgili herhangi bir sorun görünmüyor.
Not:
11. katta taşıyıcı eleman tanımlanmamış. 10. katta +500 cm üst kot verdiğiniz perdelerin üst kotunda döşeme varsa, ilgili perdeleri ve döşemeleri 11 . katta tanımlayınız.

İyi çalışmalar

Cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim.Perdeleri üst kata tanımlayınca geometrik hata veriyor.Perde uç bölgeleriyle ilgili.Bende üst kot vermekle çözeyim dedim bu seferde kütle merkezi ve rijitlik merkezi sapmış gördüm bende şöyle gözüküyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    44.3 KB · Görüntüleme: 2,850
Geri