Kalıp Planı Eğik Kesit

mkrts88

Tanınmış Üye
Kesit verirken önce eğik veriyor. kesiti siliyorum kesit çizgisini düzeltiyorum tekrar kesit alıyorum her kat için yapınca zaman alıyor tabii
Modelleme ekranında kesit çizgisi tanımlıyorum ama kalıp planı alınca yine kendi tanımlıyor
bu durumun önüne nasıl geçebilirim

kesitin düz olmasını istiyorum

Şimdiden Teşekkürler

Ekli dosyalar

• düz.jpg
    düz.jpg
    539.7 KB · Görüntüleme: 2,147
  • eğik.jpg
    eğik.jpg
    219.4 KB · Görüntüleme: 2,147
mkrts88":1kyzf71z' Alıntı:
Kesit verirken önce eğik veriyor. kesiti siliyorum kesit çizgisini düzeltiyorum tekrar kesit alıyorum her kat için yapınca zaman alıyor tabii
Modelleme ekranında kesit çizgisi tanımlıyorum ama kalıp planı alınca yine kendi tanımlıyor
bu durumun önüne nasıl geçebilirim

kesitin düz olmasını istiyorum

Şimdiden Teşekkürler

Merhaba,

Bu tarz açılı projelerde programın oluşturduğu kalıp planı kesitleri, yapıya paralel olacak şekilde çiziliyor. Sizin de yazdığınız gibi kalıp planlarında tekrar kesit alabilirsiniz. İsteğiniz değerlendirilmek üzere notlarımız arasına alınacaktır.

İyi çalışmalar.

Sağolun Hakan Bey
Kesiti silip yeni kesit almak için kesit çiz komutunu da kullanamıyorum. Varolan kesiti döndürerek yapıyorum.
Kesit çiz komutu çizim ekranında pasif mi ? yoksa kaçırdığım bir nokta mı var ?

mkrts88":3a8no5ql' Alıntı:
Sağolun Hakan Bey
Kesiti silip yeni kesit almak için kesit çiz komutunu da kullanamıyorum. Varolan kesiti döndürerek yapıyorum.
Kesit çiz komutu çizim ekranında pasif mi ? yoksa kaçırdığım bir nokta mı var ?

Ribbon menüde şu an pasif, mevcut kalıp planını kesit çizgisini seçin, sağ klik yapın, benzer obje çiz komutunu tıklayın veya klasik menüde pasif değil, o şekilde kullanabilirsiniz.

anladım bi katta çiziyorum diğer katlarda kopyala yapıştır yapıyorum
yeni versiyonlarda aktifleşmesini temennü ediyorum

teşekkürler,

Geri