Perde kesme güvenliği sorununu asamadim

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. hazırlamış bulunduğum 2b+z+5 katlı asmolen projede ne yaptıysam p36 asansör perdesinde kesme kuvveti sorununu kaldıramadım (donatılarla ve kesitle oynamama rağmen) yardımlarınızı bekliyorum iyi günler dosya ektedir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: perde kesme güvenliği sorunu acil yardım

analiz ayarlarını gözden geçirdim ve sadece 2.bodrumunda rijit kat işareti kalsın. Perdeyi 30 cm çektiğinde sorun kalmyor.

Merhaba,

Rijit bodrum numarasını hatalı vermişsiniz. Analiz ayarlarında -1 yerine, -2 girin.

Perdenin tasarım kesme kuvveti, TDY'de verilen perde boyutlarına bağlı kontrolü sağlamıyor.

Üst yapı temel etkileşimli çözüm perde tasarım kesme kuvvetini attırıyor görünüyor. Yapının ortasında neredeyse tüm yapıyı taşıyan büyük perde yapmak yerine sürekli çerçeve oluşturacak şekilde kolonlar ilave etmek sorunu çözebilir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    39.5 KB · Görüntüleme: 7,806
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    81.6 KB · Görüntüleme: 7,808
İlave olarak analiz ayarlarında "sünek yapı maddelerini rijit bodruma uygula" satırını işaretlememe seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Seçeneği işaretlemezseniz perdenin rijit bodrumda kalan kısmı TDY yüksek sünek kesme kuvveti kontrolünden muaf tutulacaktır. Bu seçeneği uygulayıp uygulamamak, proje yapan kişi olarak tamamen sizin inisiyatifinizdedir.

3b+z+4nk projemde analiz sonrası bodrum perdelerinde kesme güvenliğini sağlanmıyor hatası aldım, perde boyutlarını büyütmeme rağmen sorunu çözemedim...

mimarss":15def5vq' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. hazırlamış bulunduğum 2b+z+5 katlı asmolen projede ne yaptıysam p36 asansör perdesinde kesme kuvveti sorununu kaldıramadım (donatılarla ve kesitle oynamama rağmen) yardımlarınızı bekliyorum iyi günler dosya ektedir.

Perdeyi sil kiriş at sorun çözülsün :)

Geri