Analizde Kapanma Sorunu

huseyinakkus56":2aclgz2x' Alıntı:
Merhabalar.. Linkteki projemin yarı rijit analiz esnasında kapanmasının sebebi ne olabilir? Lütfen bakabilir misiniz? (Tam rijitte sorun çıkmıyor) (16 GB Ram)
Link:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

D17 döşemesini hatalı girmişsiniz.
Döşemeyi tüm katlarda silip,P17 perdesini,aşağıda gösterdiğim gibi kirişler ile tüm katlarda sisteme bağlamalısınız.
Ayrıca D18 döşemesinde büyük bir döşeme boşluğu olduğu için döşeme sınırlarından kiriş atmanız daha doğru olacaktır.
Bu işlemlerden sonra geometri kontrolü yapmayı da unutmayın.

Ekli dosyalar

• aa.PNG
    aa.PNG
    33.2 KB · Görüntüleme: 1,793
Asansör çukurunu modele dahil etmemeniz uygun olur. Gönderdiğiniz hali ile temel sonuçlarınız hatalı olabilir.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1.Bodrum kattaki d3 döşemesinden dolayı analiz esnasında ağ oluşum hatası veriliyor. Silip tekrar tanımlandı
Merdiven boşlukları gibi büyük boşlukları döşeme boşluğu tanımlamak yerine döşeme kenarı ile sınır çizerek oluşturmanız daha uygun olur.
Analiz yapılabilir hali ile projeniz ektedir.

Ekli dosyalar

• Analiz yapılıyor.cde
    7.4 MB · Görüntüleme: 3
BENDE BÖYLE DEMİYOR. YARI RİJİT DİYAFRAM OLUŞTURULUYOR YAZISINDAN SONRA HİÇ BİR AÇIKLAMA GELMEDEN PROGRAM KAPANIYOR. BİLGİSAYAR ÖZELLİĞİYLE Mİ ALAKALI ACABA

BENDE BÖYLE DEMİYOR. YARI RİJİT DİYAFRAM OLUŞTURULUYOR YAZISINDAN SONRA HİÇ BİR AÇIKLAMA GELMEDEN PROGRAM KAPANIYOR.
Projenizi daha önce göndermediğiniz için başka bir projeden örnek göndermiştim.
Sizin projenizde döşeme boşlukları silindiğinde analiz yapılabiliyor. Fakat analizde D5 döşemesinde, döşeme ağ oluşturulamıyor hatası çıkıyor
Döşeme ağ oluşma hatasını düzeltmek için K32 kirişine 0,01cm kaçıklık vererek çözebiliyorsunuz.
1686841311114.png

çok teşekkur ederim.döşeme boşluklarını ellemedim ama söylediğiniz gibi kirişle oynayınca sorun çözüldü. mesele burada zaten. onca kirişten sorunun onda olduğunu nasıl anladınız. analiz yaparken mı sizde D5 döşemesinde ağ oluşmadığını söyledi.bende neden böyle bir bildirim almadan kapanıyor. onu çözemiyorum.

Geri