Kirişsiz döşeme

merhabalar kolay gelsin ben 15 katlı yapımı kirişsiz olarak çözmek istiyorum fakat çok fazla sorun ortaya çıkıyor rijitliği arttırmam gerektiği göreli kat otelemesi sorun ve zayıf kat sorunu bunları nasıl çözebilirim ? lütfen yardımcı olur musunuz? çok acil

15 katlı bir yapıyı kirişsiz döşeme olarak çözmeyi planlıyorsanız bol ve güçlü perdeleriniz olmalı.

perdelere başlık tanımlanmaz zaten. 15 kat kirişsiz yapı için azımsanacak kat değil. Düzgün aksa sahip kolon perde yerleşimleri de yoksa elbette sıkıntı çekebilirsiniz. Kolon ebatları büyütmenizi de tavsiye ederim. Kolonlar birazcık kalın olsun.

iyi geceler ekleyemedim dosyayı demo kullanıyorum o yüzden sanırım size mail atsam incelermisiniz? benim bitirme projemde bu bir türlü kirişsiz çözemedim başlık koydum yetersiz, boyutları arttırdım yine yetersiz bilmiyorum daha ne yapabilirim lütfen yardımcı olun :((

Benden kirişsiz döşeme hakkında yardım istediniz. Siz kirişsiz döşeme demişsiniz ama bana gönderdiğiniz dosya klasik kirişli döşeme projesi. Bu durumda benden nasıl bir yardım istiyorsunuz?

Mimari bir özellik yoksa kolon veya perde koyma seçimini hangi kritere göre yapabiliriz? Dolayısıyla rastgele kolon perde yerleştirmem gerekir. Bunun da çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Belli ki bir mimari var ama bende (yada belkide side de) yok. Çünkü bina şeklinden ve kolon kiriş yerleşiminden bir mimariye sahip olduğu anlaşılıyor.

mimari proje bende var isterseniz size gönderebilirim. tabiki rastgele koymak mantuksızdır. sadece çözüm aramaya çalışıyorum kusura bakmayın

Geri