Merdiven için disli dosemede bosluk nasil olusturulur

fibonacci

Yeni Üye
Merhaba, yeni kullanıcı olarak adım adım sorunlarımı iletiyorum foruma. Desteğinizi rica ederim. Bodrumdan zemin kata çıkışta kullanılacak bir merdiven için döşeme boşluğu oluşturdum fakat döşeme boşluğu oluşturduktan sonra nervürlü döşemenin nervürleri yok olmadı. Proje ektedir. Nervürleri nasıl yok edebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Şimdiden teşekkürler,

Ekli dosyalar

• CA_DE.ide7
    929.3 KB · Görüntüleme: 501
Re: MERDİVEN İÇİN DİŞLİ DÖŞEMEDE BOŞLUK OLUŞTURMA HAKK.

Merhabalar,

Bu tür büyük boşlukları ,döşeme boşluğu komutu ile yapmanızı önermiyoruz.
Döşeme kenarı ile boşluk sınırları belirleyin ve döşemenizi bu şekilde oluşturun.

Berat Bey, söylediğiniz şekilde yaptım, umarım doğru anlamışımdır. Projeyi tekrar ekledim. İnceleyebilir misiniz size zahmet.. Emin olmak istedim.

Teşekkürler,

Ekli dosyalar

• CA_DE.ide7
    930.6 KB · Görüntüleme: 490

fibonacci":2u0qbkx4' Alıntı:
Berat Bey, söylediğiniz şekilde yaptım, umarım doğru anlamışımdır. Projeyi tekrar ekledim. İnceleyebilir misiniz size zahmet.. Emin olmak istedim.

Teşekkürler,

Döşeme kenarı ile sınırı çizerek doğru yapmışsınız.

Merhaba Berat Bey, ekteki mesaja bakıldığı zaman nervürlü döşemede merdiven boşluğunun etrafına mutlaka kiriş atmamız mı gerekiyor?

Eğer kiriş atmamız gerekiyorsa benim projemdeki merdiven boşluğunde 25 cm lik bir kol var. Kiriş burada zig zag çizerek mi gitmeli yoksa düz bir hat halinde mi uzanmalı?

Cevaplarsanız çok sevinirim..

Ekli dosyalar

• Nervurlu doseme merdiven bosluk olusturma.jpg
    Nervurlu doseme merdiven bosluk olusturma.jpg
    205.6 KB · Görüntüleme: 2,365
Merhabalar,

Nervürlü döşemelerde boşluk boyutuna göre kiriş atılabilir.
Merdiven boşluklarında benim görüşüm kiriş muhakkak atılmalıdır.
Sizin projenizde ;

şeklinde kiriş atarak,kol için çıkan kısmıda konsol bir döşeme çıkarak çözebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 11.PNG
    11.PNG
    43 KB · Görüntüleme: 2,368
Geri