Yetersiz olan döşeme yada hatalı döşeme aksı

brk5672

Yeni Üye
İyi günler idecad 8 demo kullanıyorum. Geometri kontrolünde d10 döşemesi için Yetersiz olan döşeme yada hatalı döşeme aksı hatası veriyor.İşin garibi d10 diye bi döşeme yok projede bunu nasıl çözebiliriz ? Çok önemli bir hata mı ?

Merhaba
--Önemli hata
--O kata ait geometri kontrol yapın
--Geometri kontrolünün altındaki obje seç ile hatalı döşemeyi seçin
--döşemeyi silin

Ünver ÖZCAN

Dediğinizi yaptım yalnız sıkıntı şurda; programın belirttiği isimde bir döşemem yok zaten projede hataya çift tıkladığımda boş bi alana yönlendiriyor orada da bişey yok dediğiniz gibi objeyi seç butonuna bastım oda işe yaramadı.

Geometri kontrolünde adını öğrendiğiniz döşemeyi, Araçlar/Obje Bul komutunu kullanarak seç deyip (obje görünmese de) silebilirsiniz.

Merhaba
--Unutulan PZ30 zemin kat perdesi ilave edildi
--Geometri kontrolündeki hatalı döşeme aksları silindi
--1 ve 17 aksları perdeleri yeniden düzenlendi
Hatasız proje ekte

Ünver ÖZCAN
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Yetersiz olan döşeme yada hatalı aks hatası

Db134 döşemesinde böyle bir hata alıyorum ancak böyle bir döşemem yok sorunun nerede olabileceğini düşünüp D54 döşemesini sildim ve geometri kontrolü yaptım hata vermedi D54 döşemesinin baca kısımlarına boşluk açtığımda bu hata geliyor yardımcı olur musunuz?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: Yetersiz olan döşeme yada hatalı aks hatası

Merhaba,

Döşeme boşluğu hesap akslarınızı kesiyor olabilir. Hesap akslarını boşluğa denk gelmeyecek şekilde kaydırıp deneyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilgisayar yanında olmadigim için projenize bakamıyorum. Sorunun döşeme boşluğu ile oluştuğunu düşünüyorsanız ,sisteminiz kirişsiz plak değilse ve boşluk alanınız döşeme alanına oranla küçükse döşeme boşluğunu tanımlamayabilirsiniz. Çizimlerde ilave edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim hatayı düzelttim objeyi seç delete yaptım yok oldu

AYNI PROBLEMLE bende karşılaşıyorum döşeme gözükmüyor ama hata veriyor ayn şekilde nasıl düzeltiyoruz ?

Aynı sorun bende de vardı geometri kontrolü yaptıktan sonra hatalı kısma çift tıkladıktan sonra programın gösterdiği yeri obje gözükmemesine rağmen delete komutuyla sildim ve sorun çözüldü

Bende ayni hatayi aliyorum cozemedim bir türlü birde merdiven sahanligini 17.05 kadar kaldiramadim yardimci olabilirmisiniz

Ekli dosyalar

• tt.cde
    230.6 KB · Görüntüleme: 3
Bende ayni hatayi aliyorum cozemedim bir türlü birde merdiven sahanligini 17.05 kadar kaldiramadim yardimci olabilirmisiniz
--d11 döşemesinde ağ oluşturulamıyor. geometri kontrolü yapınız, hata üstüne gelip alttan obje seç ile seçim yapınız. çıkıp delete basıp siliniz.
--su basman katıntıda rijit döşeme olmadığı için su basman katını silip su basman perdelerini üst kattan giriniz,
--merdiveni mesnetleyip bina ile birlikte çözünüz.
--merdiven alan yüksekliklerini değiştirerek merdiven kotlarını ayarlayabilirsiniz.
1678265043040.png

Son düzenleme:
Geri