0.7 den küçük alfai

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

linkteki projemde alfai uyarısından kurtulamıyorum.dün sorunsuz çözdüm fakat program dondu ve kapandı,çalışmaları kaybettim.tekrar aynı girişleri yaptım ama sürekli hata veriyor.yardımcı olabilir misiniz acaba veri girişimde bir sıkıntı mı var

Sayın hatice.mert
* Bu kadar büyük boşlukları döşeme boşluğu komutu ile yapmayınız. (3. katta merdiven yeri, zemin katta merdiven yeri)
* Binada normal katlarda süreklilikleri neden birbirinden kopardınız? s6-s8 ile s12-s16 kolonlarının bağlarını koparmak bu kadar mı önemli?
* İstisnasız bütün kolonların yönü Y yönünde. Kolonları mümkün olduğunca şaşırtmalı dizmelisiniz.
* Üstelik konsol kısımda kolon x yönünde bağlanmamış. s4, s19
* Asma katta s3 kolonundan konsol kiriş yapmışsınız.
Sayın Mert,
Bu proje için daha söylenecek bir çok şey olabilir. Bence yeniden çalışıp iyi bir elden geçirin. Bu şartlarda alfainin bu şekilde çıkması çok normal görünüyor. Bazı tereddütlerinizi mimarıyla konuşarak giderebilirsiniz. Belki sizin yapmaya çekindiğiniz kirişlere müsade edebilir. Kolon yerleşimini elden geçirin. X yönünde kolonlar yapmaya çalışın, olmadı kare kolonlara dönüş yapın. Sürekliliklere özen gösterin. Bu açıklıktaki konsol balkonlar sehim yapar. Önlem almanızı tavsiye ederim.
Şimdilik bu kadar yeterli olur kanaatindeyim. İyi çalışmalar.

N. YILMAZ

Merhabalar,

DY 2007 3.3.6 maddesini incelemenizi tavsiye ederim.(Alfai durumu için )

Nedim Bey'in dediklerine katılmakla beraber özellikle sürekliliği kopardığınız kolonları birbirine bağlamalı,kolonlarda şaşırtma yapmalısınız.
Büyük döşeme boşluklarını(merdiven boşluğu vs.)kiriş ile alınlarını dönebilirsiniz.

Geri