Mantar döşeme boşluğu hakında

]Merhabalar ekteki projemde alt kat kirişli diğer katlar mantar döşeme şeklinde olması isteniyor. proje bu haliyle sağlıyor fakat;

1- bina at kısmında merdiven ve asansör var . burada boşluk bırakınca kiriş atılması gerekiyor kiriş atınca da onlarca hata alıyorum.
2- bina merkezide asansör arkasında hava boşluğu mevcut , asansör boşluğu ile hava boşlugu arasında örülecek tugla duvar için kriş atmak istiyorum. ama nasıl yapacagım hakkında bir fikrim yok. asansör çevresini komple dönünce hata veriyor.
3- ilk defa mantar döşeme çözüyorum olası hatalarım için de projeme bir göz atarsanız sevinirim.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürleri iletiyorum. Kalın sağlıcakla .

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Önerilerim
-- 1. Bodrum katta perde yok rijit x ve y tiklerini kaldırın,
-- Çatı katındaki gibi G-J, 3-7 aksları arasındaki kirişleri bütün katlarda koyun orası kolon-kiriş döşeme olsun,
-- Orta merdiven ile asansör ve arka boşluğunu delik olarak alın,
-- 20 cm duvarların yükünü çizgisel yük olarak verin,
-- Merdivenleri yapı ile beraber çözün,
-- Orta döner merdiven 25 cm sola alıp S9-10-18-19 kolonları arasına kiriş koyun,
-- Döşeme kalınlığı biraz fazla gibi, azaltılabilir,
--Son öneri kurtarmazsa merdiven ve asansör çevresini perde yapın.

Kolay gelsin
Ünver ÖZCAN

Ünver bey öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. Önerilerinizi uyguladım projedeki hataların büyük kısmı giderildi. Fakat akılma takılan iki konu kaldı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Merdivenleri yapı ile beraber çöz derken merdiven oluşturup merdiven analizi yapıyordum . Bunun dışında birşey yapmam gerekiyor mu ?
2. Döşeme kalınlığını azaltamadım. Aklıma takılan 25 cm döşeme kalınlığı yaptığımda ilk halinde radye döşeme gibi üst ve alt donatı veriyordu (arada sehpa ile ) son durumda döşeme gibi tek donatı veriyor. Bunun Bir ayarı mevcut mu ? Neden kaynaklanabilir ?

Kolay gelsin.

Geri