Temel Hatası

Merhaba,

Ekte yolladığım şekilde sahne olarak kullanılması amacıyla üstünde yapı olmayan radye temel tasarlamak istiyorum. Ancak üzerinde kayde değer yük olmamasına rağmen temel kurtarmıyor. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• 1.ide85
    1.3 MB · Görüntüleme: 395
Sistemde hiç kolon tanımlı değil dolayısıyla döşeme kalınlığı yönetmelikte açıklıklarla da test edildiği için bu testi geçemiyor. Böyle bir şey yapmaktaki hedefiniz donatı yerleştirip çizim almaksa üç beş tane kolon yerleştirin olsun bitsin. Buna bir mühendislik hesabı verme gereği neden duyuyorsunuz. Bu basit yapılar sınıfına girer. Bu bir sahne ise başka bir şeye gerek yok diye düşünüyorum.

Merhabalar,
-Yatak katsayısını 10000 t/m3 girmişsiniz.Birim hatası yapmış olabilirsiniz,lütfen kontrol edin.
-Nedim Bey'in belirttiği gibi sisteme kolon tanımlanmadığı için ,temel kalınlık kontrolünden sorun oluyor.
-Modelinizde bazı programsal ayarlarınız da sorunlar vardı,ayarlarınızı düzelttik fakat analiz ayarlarınızı gözden geçirmelisiniz.(Deprem bölgesi vs.)Model ektedir.
-Modeli üst yapı etkileşimli çözün,etkileşimsiz çözüldüğünde modelde sorun olmaktadır.Bu konuda çalışıp gerekli düzenlemeyi de yapacağız.

Ekli dosyalar

• temel1.cde
    926.5 KB · Görüntüleme: 375
Geri