Sürekli temel hataları

Merhabalar.

Proje 6.9mb olduğundan yükleyemedim sisteme, upload sitesi linki:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekteki projenin sürekli temelinde bazı farklı sorunlar var. Proje hem X hem Y yönünde simetrik.

Düşeyde F aksının ayırdığı temeller, aynı isimden dolayı tek parça görünüyor. Ben de birini "TK2", diğerini "TK 2" olarak adlandırıyorum, farklı oluyorlar. Bu şekilde ayırınca sürekli temel donatı detaylarında hatalı çizimler alıyorum.

İki kirişi de aynı isimlendirince tek parça oluyor, çizimde hata almıyorum

fakat; bu defa da 76 fi 16 montaj ve 26 fi 16 düz donatı gibi absürd donatı sonuçları karşıma çıkıyor.

İşin içinden çıkamadım ve dünden beri 5-6 saattir bununla vakit kaybettim.

Yardımcı olur musunuz?

celikbey":hqcsoqa3' Alıntı:
Merhabalar.

Ekteki projenin sürekli temelinde bazı farklı sorunlar var. Proje hem X hem Y yönünde simetrik.

Düşeyde F aksının ayırdığı temeller, aynı isimden dolayı tek parça görünüyor. Ben de birini "TK2", diğerini "TK 2" olarak adlandırıyorum, farklı oluyorlar. Bu şekilde ayırınca sürekli temel donatı detaylarında hatalı çizimler alıyorum.

fakat; bu defa da 76 fi 16 montaj ve 26 fi 16 düz donatı gibi absürd donatı sonuçları karşıma çıkıyor.

Yardımcı olur musunuz?

Merhaba,

TK2-TK 2 temeli üstünde bulunan bodrum çevre perdesi, BAP elemanın adını da ayırın. Bu düzenleme 7.022 versiyonu için geçerlidir. 8.62'de gerekmemektedir.

Ayrıca P1 elemanlarında, TK16'yı 2. uca direk bağlamak yerine, 1. uçtan 2. uca tanımlayın.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    33.1 KB · Görüntüleme: 2,680
HakanŞahin":pqxouvyq' Alıntı:
celikbey":pqxouvyq' Alıntı:
Merhabalar.

Yardımcı olur musunuz?

Merhaba,

TK2-TK 2 temeli üstünde bulunan bodrum çevre perdesi, BAP elemanın adını da ayırın. Bu düzenleme 7.022 versiyonu için geçerlidir. 8.62'de gerekmemektedir.

Ayrıca P1 elemanlarında, TK16'yı 2. uca direk bağlamak yerine, 1. uçtan 2. uca tanımlayın.

İyi çalışmalar

Cevabınız için teşekkür ederim. Akşam deneyeceğim dediklerinizi.

Şunu sorayım. Taşıyıcı olan her panelde sürekli temel bağlantısı yapılırken bir uçtan diğerine mi bağlamalıyım; yoksa bu projedeki özel bir durum için mi bu böyle?

celikbey":3n0y9aaf' Alıntı:

Şunu sorayım. Taşıyıcı olan her panelde sürekli temel bağlantısı yapılırken bir uçtan diğerine mi bağlamalıyım; yoksa bu projedeki özel bir durum için mi bu böyle?

Panellerde, sürekli temeli her zaman 1.uçtan 2.uca bağlayın. Bu projeye özel bir durum değil.

HakanŞahin":nwhk43a2' Alıntı:
celikbey":nwhk43a2' Alıntı:

Panellerde, sürekli temeli her zaman 1.uçtan 2.uca bağlayın. Bu projeye özel bir durum değil.

Tekrar merhaba. Teşekkür etmek için yazıyorum bu mesajı.

Tüm perde ve temellerime dediklerinizi yaptım, şu an sorunsuz ilerliyorum.

Diğer kullanıcılardan eminim ki sorunla karşılaşan olmuştur. Bu şekilde çözülüyor, bilsinler.

Kolay gelsin...

Geri