Analizin ortasında hata veriyor ve programı kapat diyor

evanes07

Etkin Üye
İyi günler; ekte attığım projeyi ide 7.022 analiz yapmıyor, analizin ortasında hata veriyor ve programı kapat diyor...7.022 demoda da denedim aynı hatayı verdi..acil bir projeydi bakabilir misiniz?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
8 versiyonu ile çözünce aşağıdaki hatayı veriyor.
Buna göre düzenleme yapın.
Merdiven mesnetlemesini düzeltin.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• HATA RESMI.png
    HATA RESMI.png
    49.2 KB · Görüntüleme: 2,829
2.kat tavanında K19 kirişinin üzerinde bulunan döşeme kenarı- kiriş bağlantısını veri giriş kurallarına uygun yapın. 1. kat tavanında yaptığınız veri girişi gibi düzenleyin. Bu işlemden sonra analiz yapabileceksiniz.

2.kat tavanında görünen veri girişi:

1.kat tavanında görünen veri girişi:

Not: Bu düzenleme 7 versiyonu için geçerlidir. 8.62'de gerekmemektedir. 8.62 versiyonunda bu ve buna benzer veri girişi hataları otomatik düzeltilmektedir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70.6 KB · Görüntüleme: 2,817
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    61.4 KB · Görüntüleme: 2,817
Ünver bey teşekkürler, merdiveni önce yapıdan bağımsız deneyip sonra yapıya bağlıcam metraj farkını merak ettiğim için..Ayrıca kontur çizgilerini düzenledim..
Hakan bey teşekkürler, çok ufak bi problemden analiz yapmadı, keşke ide 7 de bu düzelebilse, ya da neden analiz yapmadığını yazabilse..

Ayrıca projeyle ilgili bi sorum olacaktı;
Asansör makine dairesini önceki projelerde genelde koymuyordum, 2. katta döşeme koyup +100 kotu vermeyi denedim hatalı döşeme kotu dedi, 3. katta düşük döşeme denedim hatalı döşeme olmadı fakat 3. kat planı farklı olduğu için başka hatalar verdi, bu makine dairesi döşemesini nasıl koyabilecez ?

evanes07":2048qshx' Alıntı:
Ayrıca projeyle ilgili bi sorum olacaktı;
Asansör makine dairesini önceki projelerde genelde koymuyordum, 2. katta döşeme koyup +100 kotu vermeyi denedim hatalı döşeme kotu dedi, 3. katta düşük döşeme denedim hatalı döşeme olmadı fakat 3. kat planı farklı olduğu için başka hatalar verdi, bu makine dairesi döşemesini nasıl koyabilecez ?

evanes07":2048qshx' Alıntı:
Acil cevap verebilecek kimse yok mu ??

Bir önceki projenizde yazdığınız gibi durum yok. Neyi yapamadığınızı tahmin edip ona göre yanıt yazmak verimli olmaz. Projenizi ekleyip şurada, şöyle hatalı döşeme kotu alıyorum şeklinde sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Geri