Radye döşeme kalınlık sıkıntısı

Ekteki projem deneme amaçlı olup,başka statik programda radye olarak çözülmüş ben denemek için yaptıgımda 170 cm ile de kurtaramadım. Radye uygulamamda mı sıkıntı var yoksa bilmediğim bir yer mi var acaba ? yer diletasyonlu olup temeli açamıyoruz,üst taraf aynı diğer mühendis arkadasın çözümüyle. yardımlarınız ve tecrübeleriniz için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhabalar,

Projenizde temel zemin emniyet gerilmesinden kurtarmamaktadır.

Ampatman yaparsanız bu gerilme azalacaktır.
yer diletasyonlu olup temeli açamıyoruz,üst taraf aynı diğer mühendis arkadasın çözümüyle.
Bu kısımda ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım.
Açıklarsanız yardımcı olabiliriz.

Ekli dosyalar

• te.PNG
    te.PNG
    6.5 KB · Görüntüleme: 3,282
iyi günler, teşekkür ederim cevabınız için. döşemeyi açamıyoruz derken Radye döşeme sınırını genişletemiyorum demek istedim. Ampatman nasıl yapılacak bitişik nizamlı radye döşemede acaba ? örneklerseniz cok sevinirim.daha önce uygulamadığım için bilmiyorum. Saygılar

M. Berat Denli":1nmljafb' Alıntı:
Merhabalar,

Projenizde temel zemin emniyet gerilmesinden kurtarmamaktadır.

Ampatman yaparsanız bu gerilme azalacaktır.
yer diletasyonlu olup temeli açamıyoruz,üst taraf aynı diğer mühendis arkadasın çözümüyle.
Bu kısımda ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım.
Açıklarsanız yardımcı olabiliriz.

iyi günler, teşekkür ederim cevabınız için. döşemeyi açamıyoruz derken Radye döşeme sınırını genişletemiyorum demek istedim. Ampatman nasıl yapılacak bitişik nizamlı radye döşemede acaba ? örneklerseniz cok sevinirim.daha önce uygulamadığım için bilmiyorum. Saygılar

civilman":ljcm5soy' Alıntı:

Bitişik nizamda ampatman çıkamazsınız.Temel sisteminizi değiştirebilir,kazıklı bir temel sistemi deneyebilirsiniz.Bir başka seçenek ise zemin iyileştirmesi isteyebilirsiniz.

İdecad Yöneticisi arkadaslardan da bir yorum almak isterim,kusura bakmasınlar bilmediğim için abes bişey diyorsam

civilman":j1zsm1bt' Alıntı:
İdecad Yöneticisi arkadaslardan da bir yorum almak isterim,kusura bakmasınlar bilmediğim için abes bişey diyorsam

Profil avatarında ideCAD logosu bulunan forum üyeleri ideCAD çalışanlarıdır.

Ekli dosyalar

• 122.PNG
    122.PNG
    7.3 KB · Görüntüleme: 3,237
Geri