P05 ve ona bağlanan bodrum perdeleri düzgün bağlanmıyor

evanes07

Etkin Üye
İyi günler; attığım projede sağ kenardaki P05 perde ve ona bağlanan bodrum perdeleri düzgün bağlanmıyor, perde detay çizimi aldığımda da hatalı gösteriyor, sorun nedir acaba ?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: Perde çizim hatası acil..

Ayrıca rota komutuyla merdiveni herzaman çizdiğim gibi çizmeyi denedim, ilk merdiven alanını çizdim, yeni merdiven oluştur dedim, merdiven dış sınırını ve çıkış hattını işaretlediğimde sahanlık oluşturuyor, merdiveni seçemiyorum ? Bunla ilgili nasıl bi hata var bakabilirmisiniz ?

Merhaba
Önerilerim;
--Radye temeli S35-S37 içine alacak şekilde oluşturmadığınız için zımbalama hatası veriyordu,
--Kısa objeler silindi,
--Ön taraftaki kolonlara bağlanan kirişlerin üzerinde 0.5 t/m2 hareketli yük sıfır alınarak düzeltildi. (1. bodrum tavanı)
Şimdi hata vermiyor.
Düzeltirmiş proje ekte.

--Bazı kirişlerde 0.5 t/m2 hareketli yük var?
--Kirişlerin üzerindeki hareketli yükleri kaldırın,
--4. ve 3. kattaki (çatı) hareketli yükleri azaltabilir duvar yüklerini kaldırabilirsiniz,
--S23 kolonundan iç kısma konsol yapılmış bu istenilen bir durum değil,
--Merdiven yüklerini alın,
--Merdiven mesnetlenme koşullarını düzeltin,

Kolay gelsin.
Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO.cde
    3 MB · Görüntüleme: 750

unver":3ul08lg6' Alıntı:
Merhaba
Önerilerim;
--Radye temeli S35-S37 içine alacak şekilde oluşturmadığınız için zımbalama hatası veriyordu,
--Kısa objeler silindi,
--Ön taraftaki kolonlara bağlanan kirişlerin üzerinde 0.5 t/m2 hareketli yük sıfır alınarak düzeltildi. (1. bodrum tavanı)
Şimdi hata vermiyor.
Düzeltirmiş proje ekte.

--Bazı kirişlerde 0.5 t/m2 hareketli yük var?
--Kirişlerin üzerindeki hareketli yükleri kaldırın,
--4. ve 3. kattaki (çatı) hareketli yükleri azaltabilir duvar yüklerini kaldırabilirsiniz,
--S23 kolonundan iç kısma konsol yapılmış bu istenilen bir durum değil,
--Merdiven yüklerini alın,
--Merdiven mesnetlenme koşullarını düzeltin,

Kolay gelsin.
Ünver ÖZCAN

Ünver bey cevaplar için teşekkürler; zemin kat otopark olacak diye bodrum kirişlerin hareketli yüklerini 0.5 t/m2 yaptım, yanlış mı acaba ? 3 ve 4. kat kiriş yüklerini düzenledim..Size attığımda merdiven yapıdan bağımsız sonra bağladım..Ayrıca asıl sorduğum P05 perdesi 175/25 fakat bodrum perdelerini çizince 209/25 olarak gösteriyor, ayrıca perde detaylarında P05 çizimi hatalı görünüyo, ona bakabildiniz mi ?

Geri