Çizim Alma Sorunu

serdagi

Tanınmış Üye
Merhaba ekteki projede analiz sonrası düzenlemeyle 10Q26 donatı seçildi. Ancak kolon aplikasyon planının çizimini aldığımda yazı ile yine 10Q26 yazarken çizimde 8Q26 görünüyor. Yatay yönde ortada hiç donatı görünmüyor.
Birde çoklu etriye dizaynına müdehale edebilirmiyiz, ben artı şeklinde etriye yerleşimi istiyorum ama program farklı bir tasarım yapıyor.

herkese iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• BLOK_1.ide85
    1.9 MB · Görüntüleme: 767
serdagi":rktsz0ae' Alıntı:
Merhaba ekteki projede analiz sonrası düzenlemeyle 10Q26 donatı seçildi. Ancak kolon aplikasyon planının çizimini aldığımda yazı ile yine 10Q26 yazarken çizimde 8Q26 görünüyor. Yatay yönde ortada hiç donatı görünmüyor.
Merhaba,
-Kolon majör ve minör donatı adetleri 5fi26+5fi26 şeklinde tek sayı olarak düzenlenmiş. Örneğin 8fi26+2fi26 çift sayı olarak düzenleyiniz.

serdagi":rktsz0ae' Alıntı:
Birde çoklu etriye dizaynına müdehale edebilirmiyiz, ben artı şeklinde etriye yerleşimi istiyorum ama program farklı bir tasarım yapıyor.
-Çoklu etriye dizaynı, kolonun boyutlarına ve düşey donatı sayısına bağlı olarak otomatik belirlenir. Kolonda çift etriye dizaynı yapılmadığı durumlarda yönetmelik koşullarına göre çiroz dizaynı yapılır. Mühadale etme olanağı bulunmuyor.

İyi çalışmalar

Geri