İmport edilen mimari projede nokta yakalama problemi

baahri63

Yeni Üye
merhana kolay gelsin.yeni bir projeye başlayacaktım.mimari projeyi import ettim.aksları çizmek için import ettiğim mimari proje noktasını program yakalamsına rağmen aksı noktanın bulunduğu bölgeye değil az ötesine atıyor yani aksı öteliyor.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
adresinden fotoğraf attım.yardımcı olursanız sevinirim

Re: İMPORT EDİLEN MİMARİ PROJEDE NOKTA YAKALAMA PROBLEMİ

Kilitlenmelerden biri açıktır. Örneğin ızgaraya kilitlenme (ızgara görünmese bile) açıksa ızgara kesişim noktalarını yakalar.

Re: İMPORT EDİLEN MİMARİ PROJEDE NOKTA YAKALAMA PROBLEMİ

Kilitlenmeleri daha önceden de kontrol etmiştim yine kontrol ettim ama aynı problemi tekrar veriyor.Aksın ötelendiğini yakınlaştırdığınızda fark ediyorsunuz.
adresine dosyayı attım inceleseniz sevinirim.iyi çalışmalar..

baahri63":vj5wckoh' Alıntı:
merhana kolay gelsin.yeni bir projeye başlayacaktım.mimari projeyi import ettim.aksları çizmek için import ettiğim mimari proje noktasını program yakalamsına rağmen aksı noktanın bulunduğu bölgeye değil az ötesine atıyor yani aksı öteliyor.
adresinden fotoğraf attım.yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba,
İmport edilen çizim orijin noktasından çok uzak bir koordinatta. Çizimi orijin noktasına taşıyınız.
Ayrıca import edilen objelerin arasındaki mesafelerle ölçüler arasında küçük farklılıklar olduğu görülüyor. Örneğin 2-3 akslarının arası 421 cm. olarak ölçülendirilmiş. Ancak mesafe ölçüldüğünde bu değer 420.66 cm olarak görünüyor.

İyi çalışmalar

levent bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler nokta yakalama sorununu hallettim fakat örnek olarak bahsettiğiniz üzere 2-3 aksları arası autocad dosyasında ölçülendirme yapıldığında 421 cm geldiğini
adresine attığım mimari projede göreceksiniz. idecad statike import yapıldığında ise 420.66 ölçüyor.sorun sizce neden kaynaklanıyor ?

baahri63":3ayavtg7' Alıntı:
levent bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler nokta yakalama sorununu hallettim fakat örnek olarak bahsettiğiniz üzere 2-3 aksları arası autocad dosyasında ölçülendirme yapıldığında 421 cm geldiğini
adresine attığım mimari projede göreceksiniz. idecad statike import yapıldığında ise 420.66 ölçüyor.sorun sizce neden kaynaklanıyor ?
Tekrar merhaba,

421 cm. olması gereken bir ölçünün 420.66 cm olarak ölçülmesi 2 boyutlu çizimlerde ölçülerde yuvarlama yapıldığını gösterir.

Teşekkürler Levent bey yaptığınız yardımlar için sorunların hepsini hallettik projemi teslim ettim.

Geri